Pagastu vada 19 gadus 2

Saulcerīte Indričeva ir gandarīta, ka jaungulbenieši viņai uzticējušies ilgus gadus
Visu Latvijas pašvaldību vadītāji ceturtdien tikās Latvijas Pašvaldību savienības 19.kongresā. Kongresa laikā Valsts prezidents Valdis Zatlers pateicās tiem pašvaldību vadītājiem, kas ir strādājuši vairākus sasaukumus.

Valsts prezidents ilggadējiem pašvaldību vadītājiem pasniedza Pateicības rakstus. Visi 350 pašvaldību darbinieki, kas pēdējo reizi tik kuplā skaitā bija pulcējušies Latvijas Pašvaldību savienības kongresā, arī nofotografējās kopā ar V.Zatleru.

 

Rajonā - 12 ilggadēji priekšsēži

Gulbenes rajonā ir 12 ilggadēji pašvaldību vadītāji - Kārlis Liše, Juris Graumanis, Saulcerīte Indričeva, Dainis Švika, Gunārs Ciglis, Aldis Strads, Uldis Doņuks, Jānis Antaņevičs, Raitis Apalups, Anna Vīgante, Māris Raģelis un Nikolajs Stepanovs. Visilgāk pašvaldību vadītāju pienākumus mūsu rajonā veic A.Strads un S.Indričeva, viņi pašvaldības vada kopš 1990.gada.

 

"Pašvaldībā strādāju kopš Atmodas laikiem. Pirmie gadi bija ļoti grūti, taču pēc tam viss nostabilizējās. Esmu iepazinusi visus pagasta cilvēkus, arī viņi mani ļoti labi zina," saka S.Indričeva.

 

Saglabātas visas pašvaldības iestādes

Pašvaldības vadītāja uzskata, ka 19 gadu laikā, kopš viņa vada pašvaldību, izdarīts ir pietiekami daudz.

 

"Prieks ir par to, ka ir izdevies saglabāt visas mūsu pagasta iestādes. Uzskatu, ka pašvaldība ir domāta cilvēkiem. Ja mēs būtu slēguši kādu iestādi, tiktu zaudētas darbavietas, arī cilvēki aizplūstu prom no pagasta. Priecē tas, ka, neņemot lielus kredītus, esam varējuši visu iestāžu ēkas uzturēt kārtībā, iespēju robežās veikt dažādus remontus un uzlabojumus. Arī šobrīd esam no valsts saņēmuši mērķdotācijas - 50 000 latu. Par šo naudu gribam Gulbīša vidusskolas abām ēkām nomainīt jumtu. Par to ir liels gandarījums. Nupat ir apstiprināts arī trīs mūsu projekti Lauku atbalsta dienesta pasākumā "Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem". Mēs vēlamies rekonstruēt kultūras namu, bijušajās Gulbīša vidusskolas darbnīcu telpās plānojam ierīkot trenažieru zāli, kā arī iekārtot atpūtas zonu pie sociālās aprūpes centra. Joprojām arī priecājos, ka mūsu pagastā ir visvairāk izglītības iestāžu Gulbenes rajonā, turklāt tās ir ļoti daudzveidīgas. Mums ir pirmsskolas izglītības iestāde, vidusskola, arodskola, speciālā internātpamatskola. Lai arī tās visas ir Izglītības ministrijas pakļautības iestādes, tur mācās mūsu pašu pagasta bērni," vērtē S.Indričeva.

 

Gandarī cilvēku uzticība

Vasarā visas Gulbenes rajona pašvaldības apvienosies vienā novadā. Vai nav neliela rūgtuma sajūta?

 

"Sāpe par to ir diezgan liela. Novada centrs būs tālāk un nomaļu sindroms ir absolūti neizbēgams. Kā dzīvosim, kā spēsim attīstīties, to pašreiz ir grūti spriest, turklāt labāks finansiālais stāvoklis tuvākajā laikā arī netiek prognozēts," atzīst pašvaldības vadītāja.

 

Vērtējot savu darbu, S.Indričeva piebilst, ka visiem jau nekad labs nebūsi un vienmēr atradīsies kāds, kurš būs neapmierināts, kurš kritizēs, taču viņa uzskata, ka kopumā cilvēki ir novērtējuši viņas darbu un viņa ir gandarīta, ka pagasta iedzīvotāji tik ilgus gadus ir uzticējušies viņai.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

domājošā

Par to mērķdotāciju - ne jau pagasta priekšniece vainīga pie tā, kā to naudu dala, bet gan "valsts politika".

pirms 11 gadiem, 2009.03.23 18:47

acīgā..........

Šīs merķdotācijas taču sadalīja ZS saviem pagastu večiem ne jau Jaungulbenei vien.Visiem jau nedalīja.Citi kas prasīja nemaz nedabūja . Vai nu ar to jālielās.? Laikam jau būtu jāpaklusē .Vai ne tā?

pirms 11 gadiem, 2009.03.23 10:05

Vietējās ziņas