Pakaļdzīšanās Gulbenes novadā: policija stundas laikā aiztur pašapkalpošanās automazgātavas zagļus 10

Otrdienas agrā rītā Valsts policija saņēma informāciju, ka Gulbenē no pašapkalpošanās automazgātavas nozagta nauda. Apmēram stundas laikā pa karstām pēdām tika aizturētas iespējamās vainīgās personas, kuras iepriekš jau vairākkārt nonākušas policijas redzeslokā. Vienai personai tiesa piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Kā risinājušies notikumi 12. maijā agrā rītā, stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Zane Vaskāne. Pulksten 5.00 Valsts policija saņēma informāciju, ka Gulbenē, Brīvības ielas automazgātavā, atlaužot pašapkalpošanās naudas lādi, nozagta nauda. Saņemot šo informāciju, policisti nekavējoties uzsāka meklēšanas pasākumus un drīz vien noskaidroja, ka iespējamās aizdomās turētās personas pārvietojas ar automašīnu “Saab”.

Policija uzsāka minētās automašīnas meklēšanu. Pēc neilga brīža minētā automašīna tika pamanīta uz autoceļa Gulbene – Balvi. Policisti nekavējoties lika apturēt transportlīdzekli, bet tā vadītājs uzsāka bēgšanu un nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām.

Tomēr operatīvi Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirkņa amatpersonām, sadarbojoties ar kolēģiem no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas, izdevās apturēt transportlīdzekli un aizturēt divas personas – 1996. gadā dzimušu sievieti un 1984. gadā dzimušu vīrieti, kurus tur aizdomās par zādzībām no pašapkalpošanās automazgātavām.

Tāpat pārbaudot transportlīdzekļa vadītāju, konstatēts, ka vīrietis pie stūres sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī pie viņa atrastas, iespējams, narkotiskās vielas. To precīzs sastāvs un daudzums tiks noteikts ekspertīzē.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka personas kopumā veikušas piecas zādzības no pašapkalpošanās automazgātavām dažādās Vidzemes pilsētās – Alūksnē, Cēsīs, Limbažos, Madonā un Gulbenē. Tāpat jāpiemin, ka šīs personas jau iepriekš nonākušas policijas redzeslokā.

Vienai personai tiesa piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu. Savukārt otrai personai ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un tās laikā tiks skaidrots nodarītā zaudējuma apjoms, kā arī aizdomās turēto saistība ar citiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Moto

Ja vēl saķertu tos, kas brauc ar idegušām pagriezienu lampiņām :(Tad viņi būtu supermalači !

pirms gada, 2020.05.15 14:21

Ziza

Lai cietuma pasež, vel pirkstus visus amputet, un 21 ari.

pirms gada, 2020.05.15 16:43

Aneraunds

Protams, ir malači, bet kuri tad policijas darbinieki bija tie, kuru redzeslokā bija nonākuši šie kretīni, kuriem savlaicīgi netika ""apcirpti"" pirksti, jo no tiesu prakses ir redzams, ka savlaicīgi neapcirptie nonāk līdz pat slepkavībām, lapīšanām, postīšanām un līdzīgi.

pirms gada, 2020.05.16 10:23

Juris

Nu varbut precīzāk rakstiet, apzaga vēl Balvos, un pēc Balvu apzagšanas, tad tikai aizturēja,

pirms gada, 2020.05.16 14:07

līdaka

Miermīlīgās dziedātāju un arāju tautas vara - Saeima negrib izdot likumus par jēdzīgu sodu. Tik vien ir kā tie naudas sodi un piespiedu darbs, - pat par laupīšanu, ja krievu laikā gadus aiz restēm bija paredzēts tikai par draudiem vien, kas izteikti tam, kuru gatavojas aplaupīt bet fizisks spēks nemaz aplaupīšanā netika pielietots. Tagad par aplaupīšanu pat grupā, atkārtoti, pēc iepriekšējas norunas, dauzot aplaupāmo - nudas sods vai piespiedu darbs, ko arī var neizpildīt, jo tagad mēs vairs neesam apspiesti, bet esam tīri brīvi.

pirms gada, 2020.05.16 15:33

....

Brīvi gan. Pat par divu cilvēku slepkavību Gulbenē, kas notika itkā hokeja mača pēc, tas slepkava staigā, atlaists brīvībā. Vai viņš izpirkts vai atliktas tiesas??? Uzmini nu. Baidīties no viņa vai nēē??? Bet ja viņš nav vainīgs, tad kurš bij to divu cilvēku slepkava??? Aizdomās turamais ir brīvs, uz brīvām kājām šobrīd. Ko lai domā??? Daram ko gribam un būsim brīvi. Jauki...

pirms gada, 2020.05.16 22:39

Ggg

Tam pa to divu cilvēku slepkavību prokurors uztaisija ta ka vinam ir balta lapa tapec vins ir briviba

pirms gada, 2020.05.17 08:32

Alduks

Ta tad slimie ar galvu var slepkavot cilvekus? Un viņam nekas nebus? Tak viņu tepat gulbene novaks bez šuma i piļi

pirms gada, 2020.05.20 16:30

Vietējās ziņas