Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palīdz ātrāk novērst elektrības un telefonsakaru traucējumus

Gulbenes novada dome pagaidām negrasās izsludināt ārkārtas situāciju lielā sniega daudzuma dēļ. Taču pašvaldības darbinieki sākuši aktīvi sadarboties ar akciju sabiedrību "Latvenergo" un SIA "Lattelecom", interesējoties par nepieciešamo palīdzību elektropadeves traucējumu novēršanā sakarā ar lielo sniega daudzumu un kritušajiem kokiem. Gulbenes novada domes Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons "Dzirkstelei" stāsta, ka viņš ar šā uzņēmuma darbiniekiem sazinās katru dienu.

"Vakar mums tika lūdza palīdzību Strados un Rankā, kur iestiga auto. Meklējām traktoru, kas palīdzētu izvilkt iestigušo "Latvenergo" transportlīdzekli. Gādājam, lai katrā pagasta pārvaldē būtu traktors vai sniega motocikls, kas elektriķus un SIA "Lattelecom" cilvēkus var ātri ievest un izvest tur, kur radušies kādi bojājumi sniega dēļ," saka A.Pētersons.  

Pašvaldībā arī apkopo informāciju, kā lētāk tikt galā ar lieko sniega kārtu uz pašvaldības ēku jumtiem. Tiek meklētas firmas, kas lēti piedāvā šādu pakalpojumu.

 

"Šobrīd situācija ar sniegu Gulbenes novadā ir salīdzinoši labvēlīgāka nekā Latgalē. Taču arī mums neklājas viegli. Palīdzība vajadzīga gan ceļu, gan ēku jumtu tīrīšanā, jo tas maksā dārgi," uzsver A.Pētersons. Esot cerība, ka, saistoties ar Latvijas Pašvaldību savienību, varētu lūgt no valsts kompensāciju dabas stihijas seku likvidācijai. Taču šis jautājums vēl ir procesā.

 

Vienlaikus novada dome jau lēš, kas gaida pašvaldības teritoriju un sevišķi pilsētu pavasarī.

 

"Par to esam runājuši ar Labiekārtošanas iestādes vadītāju Ligitu Miezīti. Viņa stāstīja, ka jau pavasarī sakārtoti notekūdeņu grāvji tā, lai nebūtu traucēta to caurplūde. Tiek sekots arī ūdenskrātuvju ūdens līmenim, par prioritāti neuzskatot, ka pilsētas ūdeņi būtu domāti makšķerēšanai. To darīt jābrauc citur," saka A.Pētersons. Viņš bilst, ka nevaram zīlēt, vai pavasaris nāks ar lietavām vai sauli. No tā būs atkarīga sniega un ledus kušanas intensitāte.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas