Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palīdz glābt vēsturi

Restaurē četrdesmit gadus vecu busiņu
Gulbenietis Aivars Krūmiņš kopā ar vairākiem palīgiem ķēries pie vēl viena autobusa restaurācijas. Tas ir viens no jaunākajiem šīs markas automašīnu vēstures lieciniekiem - 1971.gadā Kurgānas autobusu rūpnīcā izgatavotais autobuss "KAVZ 651".

Latvijā šobrīd ir tikai divi šā izlaiduma un markas busi.  

Piedalīsies automobiļu parādē

"Pirms sešiem gadiem šo automašīnu atvedu no Valkas. Cik man zināms, savulaik ar to bija braukuši sanitāri epidemioloģiskā dienesta speciālisti. Ja man nebūtu izdevies to iegādāties, busiņš jau būtu sagriezts metāllūžņos. Pirms pieciem gadiem to atjaunoju, bet tikai bez durvīm. Tā - pa īstam saņēmos atkal šogad un restaurēju arī durvis. Ļoti vēlos šo busiņu dabūt gatavu līdz Rīgas Pilsētas svētkiem 20.augustā, jo pirmo reizi Latvijas vēsturē Rīgas svētkos būs tikai lielo automašīnu parāde. Izrādās, ka pēdējā laikā Latvijā ir restaurēts liels skaits lielo automašīnu," stāsta Aivars.

 

Rīgas Pilsētas svētkos viņš iecerējis piedalīties ar abām savas kolekcijas automašīnām - mums jau zināmo radiobusu, kas ir vizinājis gulbeniešus un Gulbenes viesus Bānīša svētku laikā, kā arī filmējies filmā "Baiga vasara", kā arī ar šobrīd atjaunojamo "KAVZ 651". Lai lietus netraucētu darbam, savas mājas pagalmā Aivars uzstādījis milzīgu koši zilu telti, kas pamanām jau iztālēm, braucot pa Brīvības un Rīgas ielu.

 

No rīta līdz vakaram

Darāmā vēl ir daudz. Buss ir braucošs. Tas ir tikai jānokrāso, tad varēs apdzīvot tā salonu. Autobusā ir plānots solus ievietot gar sāniem, lai nelielā salona vidus būtu brīvs. Tiks rasta vieta arī diviem ādas sēdekļiem, ko savulaik Aivaram atvēlējis Rīgas Motormuzejs. Pēc restaurācijas transportlīdzeklis iegūs savu sākotnējo viegli pelēcīgo krāsu. To rotās arī ražotājrūpnīcas oriģinālā firmas zīme "Kurganskij autobusnij zavod", kas šodien uzskatāma par unikālu.

 

Filmējas trīs filmās

Aivars busiņu pēc piedalīšanās Rīgas Pilsētas svētkos, iespējams, uzticēs Rīgas Motormuzejam.

 

"Ceru, ka manam busiņam muzejs atvēlēs vietu, jo esmu ieguldījis pārāk daudz darba un arī līdzekļu, lai tā vienkārši turētu zem klajas debess," uzskata Aivars.

 

Arī pirmais restaurētais busiņš vairs neatrodas Gulbenē, bet gan Rīgā. Aivaram ir pamats lepoties, jo tas filmēts ne tikai "Baigajā vasarā", bet vēl divās filmās. Par saviem līdzekļiem viņš ir restaurējis divas automašīnas, bet dažas vēl gaida savu laiku. Viņam ir arī sapnis restaurēt automašīnu "GAZ 69 A" jeb tautā sauktu par "bobiku" ar piecām vietām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas