Palīdz konkurences kaujā cietušam stārķim 2

Šajās dienās laikrakstā "Dzirkstele" jau atskanējuši divu lasītāju tālruņa zvani par vienu un to pašu tēmu: konkurences kaujās starp sugas brāļiem ir cietis stārķis, kā viņam palīdzēt?

Jaungulbenietis Aldis Dreimanis novēroja stārķu kauju virs ligzdas, kas atrodas uz viņa māju jumta. Viens putns ticis smagi traumēts. "Viņš ir riktīgi dabūjis pa galvu," "Dzirkstelei" stāstīja A.Dreimanis.

 

Namatēvs pažēlojis putnu, sākumā viņam devis patvērumu malkas šķūnī, bet sapratis, ka vēl neatlabušo lidoni nebūs iespējams pagalmā pasargāt no citu stārķu uzbrukumiem, tāpēc lūdza palīdzību redakcijā. Kopīgiem spēkiem cietušajam putnam atradām citas pagaidu mājas pie gulbenieša Sergeja Mollera, kurš stārķa ārstēšanai meklējis palīdzību pie veterinārārsta.

 

A.Dreimanis ir gatavs putnu, kad tas atgūs veselību, ņemt atpakaļ uz savām mājām pie Ušura ezera, jo īpašumā ir vēl otra stārķu ligzda, kas pagaidām vēl nav aizņemta.

 

Ornitologs Aldis Freibergs no Lejasciema "Dzirkstelei" saka, ka cilvēku vēlme palīdzēt svēteļiem ir saprotama, taču mūsu iespējas ir ierobežotas.

 

"Faktiski palīdzēt tur nekā nevaram. Tie ir dabas likumi. Vājākais ir zaudētājs, viņš tiek padzīts. Izdzīvo stiprākais. Var jau mēģināt cietušo stārķi ārstēt, bet dabā mēs viņu vairs neatgriezīsim. Viņš varbūt dzīvos pagalmā. Ja mēģinās pievienoties saviem sugas brāļiem, viņš atkal tiks padzīts," uzskata ornitologs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

es uz staarkjis

Nepalīdzēt stārķim ir visvieglāk. Jūs taču nepalīdzat. Es arī ne. Bet vai tas ir pareizi? Tas ir viegli. Tāpēc nevajag pārmest Sergejam. Viņam nav viegli. Viņš arī nedomā, ka rīkojas pareizi, palīdzot putnam, viņš vienkārši no sirds grib palīdzēt, jo viņam svēteļa žēl. Un tas ir cilvēcīgi.

pirms 9 gadiem, 2011.05.03 11:11

staarkjis

Tas ir labi, ka mīlam dzīvo radību, bet vai reizēm izglītības trūkums (domāju Molleru) neizdara pretējo, jo kā ornitologs A.Freibergs atzīst - palīdzēt nekā nevaram, tie ir dabas likumi.
Labāk MOLLER veic apzinīgāk mājas pārvaldnieka pienākumus, jo kur paliek mūsu nauda? Vai tavā KONTĀ?

pirms 9 gadiem, 2011.05.02 19:13

Vietējās ziņas