Palīdzēs labot bērnu stāju

Jaungulbenes pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte”jau pavasarī Izglītības ministrijā  iesniegusi jaunu programmu, kurā paredz palīdzēt bērniem ar stājas traucējumiem. Mūsu rajona pirmsskolas izglītības iestādēs šādas programmas līdz šim nav bijis. 

“Kopā ar pagasta ģimenes ārsti un medicīnas māsu, kura ir sertificēta stājas problēmu noteikšanā, izvērtējām mūsu iestādes bērnu stāju. Apmēram 80 procentiem bērnu konstatējām nelielas novirzes no normas, bet astoņiem bērniem ir jāveic stājas korekcija,” stāsta pirmsskolas izglītības iestādes “Pienenīte” vadītāja Marianna Grase.   

Aicina sazināties

“Pienenītē” strādā pedagoģe, kura speciālos kursos apguvusi stāju koriģējošo vingrošanu. “Stāja ir saistīta ar bērna valodu, veselību un spējām mācīties skolā. Ja stājas korekcijas neveic jau pirmsskolas periodā, tad tās atstāj iespaidu uz bērna turpmāko attīstību. Cēsu rajonā ar šo korekcijas programmu strādā atsevišķa pirmsskolas izglītības iestāde. Arī mūsu rajonā ir bērni ar stājas traucējumiem, tikai līdz šim šai programmai nav veltīta pietiekama uzmanība, tāpēc, ja vecāki uzskata, ka viņu bērnam ir stājas problēmas, mudinām sazināties ar mums,” saka  M.Grase.

Aizber neizmantotu baseinu

Pirmsskolas izglītības iestādē  “Pienenīte” kādreizējais lauka baseins, kas tika uzbūvēts padomju gados un tā arī neveica savas funkcijas, bet kļuva bērniem pat bīstams, tagad ir aizbērts un apaudzēts ar zāli. Perspektīvā  tam atvēlēto teritoriju iekrāsos puķu stādījumi, kā arī zaļo laukumu būs iespējams izmantot dažādām bērnu aktivitātēm.   

“Hipotēku banka deva iespēju startēt mazos projektos. Mūsu audzēkņa Roberta māmiņa Anita Deksne izteica priekšlikumu, ka vajadzētu turpināt labiekārtot iestādes teritoriju. Viņa pati uzrakstīja projektu, kas guva apstiprinājumu. Saņēmām 250 latus,” stāsta M.Grase. Par šī projekta naudu iegādāti arī vairāki košumkrūmi un skujeņi, lai iestādes teritorijā vairākās vietās veidotu to stādījumus.  

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas