Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palīdzēs vientuļajiem sirmgalvjiem doties sabiedrībā 6


Šodien vairāk nekā 30 Gulbenes, Balvu un Baltinavas novada vientuļie seniori dosies ekskursijā uz mini zoo "Rozīte" Rēzeknes pusē. Par to “Dzirksteli” informē Latvijas Samariešu apvienības pārstāve Baiba Pare.

Ideja par šāda veida projektu samariešiem radās ikdienas darba procesos, kad katru dienu, nodrošinot aprūpi mājās, Latvijas Samariešu apvienības darbinieki satiek simtiem senioru, kuriem ir zuduši praktiski visi sociālie kontakti, gadiem nav bijis iespējas un iemesla iziet sabiedrībā.

Rīt seniori mini zoo "Rozīte" varēs iepazīt eksotisko putnu un pundurdzīvnieku privāto kolekciju ar 200 dzīvniekiem. Tāpat varēs apskatīt saimnieka būvētas vējdzirnavas, iezvanīt vara un sudraba zvanus. Pēc zoo apskates ekskursanti dosies apskatīt Latgales košumu – Rēzekni, kultūras centru “Gors”, kultūrvēsturisko mantojumu – Māras pieminekli. Pēc tam seniori varēs baudīt gardas pusdienas Rēzeknes kafejnīcā “Dzirnavas”.

Projekts “Vecums ≠ vientulība” paredz kopumā vismaz 350 vientuļajiem senioriem gūt jaunus iespaidus, apmeklējot kultūras un dabas objektus un pasākumus atbilstoši viņu interesēm, palīdzēs senioriem socializēties, kaut uz dienu izkļūt no savas viensētas un doties aplūkot interesantas vietas Latvijā. Projekts tiek īstenots, pateicoties AS "Latvijas valsts meži" atbalstam sociālajai jomai.

Jau rakstījām, ka ar 1.martu funkcijas mājas aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā Gulbenes novadā sociālais dienests nodeva Latvijas Samariešu apvienībai.Pievieno komentāru

Komentāri 6

seniore

Kur var pieteikties lai lauku seniori varētu arī izmantot Samariešu palīdzību???

pirms 4 gadiem, 2016.06.16 14:26

aprūpētāja

nezinu,nezinu cik apmierināti vecie cilvēki ir ar Samariešu darbu,jo aprūpētājiem algu noņēma par vienu trešo daļu.Tagad viņi grib lai visus darbus izdara neuzskaitot stundas un stundā nesaņemot minimumu.Paši iebrauc labi ja mēnesī vienu reizi aprunāties bet reāli neko nepalīdzot.Izskatās,ka domes ieskaitītie līdzekļi ir nepārredzami un nelietderīgi izkietoti.Tādas ir to cilvēku domas,kas reāli aprūpē šos cilvēkus.

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 09:01

vilis

Tieši tā,kārtējie valsts naudas izzadzēji !

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 11:09

socialā darbiniece

kāpēc vispār tādi Samarieši novada domei vajadzīgi,vai pašiem par daudz darba bija? Visi Samariešu līdzekļi ļoti nepārredzami,melnajam darbam meklē muļķus.

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 14:28

Vietējās ziņas