Palīdzību sniedz "ātrie"

Pagājušajā nedēļā "ātrie" devušies palīgā kādai sievietei, kura kritusi uz slidena ceļa, vīrietim, kurš guvis traumu garāžā, un vēl kādam vīrietim, kurš nakti pavadījis dzērumā šķūnī.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītājas vietniece Sniedze Bračka informē, ka 15.martā Lizuma pagastā 61 gadu veca sieviete kritusi uz slidenas ielas un ar apakšstilba kaulu lūzumu nogādāta Madonas slimnīcā.

 

Par šāda rakstura gadījumiem tiek ziņots arī policijai.

 

Gulbenē 13.martā mugurkaula jostas daļas skriemeļa sasitumu vai, iespējams, pat lūzumu un brūci galvā guvis kāds 39 gadus vecs vīrietis, kuram garāžā virsū uzkritis pacēlājs. Vīrietis nogādāts Balvu slimnīcā.

Savukārt 11.martā kādam 45 gadus vecam vīrietim Lejasciema pagastā konstatēta viegla hipotermija. Vīrietis alkohola reibumā visu nakti gulējis šķūnī. Naktis vairs nav tik aukstas, tomēr vēl ir ļoti vēsas, tāpēc alkohola lietošana palielina nosalšanas risku, jo alkohola ietekmē paplašinās ādas asinsvadi, mazinās drebuļu aizsargmehānisma izpausmes, turklāt cietušais nespēj adekvāti uztvert apkārtni. "Ātrie" vīrieti aizveduši uz slimnīcu Balvos.


Latvijas Infektoloģijas centrs informē, ka no 5. līdz 11.martam Gulbenē ir pieaugusi saslimstība ar gripu, tajā pašā laikā saslimstība ar akūto augšējo elpceļu infekcijām - samazinājusies.


S.Bračka norāda, ka ir bijuši tikai daži atsevišķi gadījumi, kad "ātrie" devušies pie kāda gripas slimnieka, savukārt brīvdienās ir bijis vairāk izsaukumu pie bērniem, kuri saslimuši ar akūto augšējo elpceļu infekcijām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas