Palielina pabalstus cilvēkiem ar invaliditāti


Ar 1.jūliju palielinās valsts sniegtais materiālais atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti –gan kopšanas pabalsta apmērs pieaugušajiem, gan valsts sniegtais atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti, kuri saņem valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu.
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Madonas reģionālās nodaļas Gulbenes klientu apkalpošanas centra vadošā inspektore Inese Zelča informē, ka pabalsts cilvēkam ar invaliditāti pēc 18 gadu vecuma, kuram nepieciešama kopšana, būs 213,43 eiro. Līdz šim pabalsta apmērs bija 142,29 eiro. “Gulbenes novadā šo pabalstu saņem 131 persona,” norāda I.Zelča. Savukārt valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs no 1.jūlija būs: cilvēkiem ar I invaliditātes grupu - 83,24 eiro, cilvēkiem ar II invaliditātes grupu - 76,84 eiro. Agrāk sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs, neatkarīgi no invaliditātes grupas, bija 64,03 eiro.

Ir divi pakalpojumu veidi invalīdiem: sociālais pabalsts invalīdiem - tie ir invalīdi kuriem ir noteikta invaliditātes grupa, bet nav tiesību uz invaliditātes pensiju, jo nav nepieciešamā darba stāža (vajag 3 gadus) un invaliditātes pensijas - ir noteikta invaliditāte un stāžs nav mazāks par 3 gadiem. “Invalīdi saņem tikai vienu no šiem pakalpojumiem - ja nav stāža, tad sociālo pabalstu, ja ir stāžs, tad invaliditātes pensiju. Izmaiņas no šī gada 1.jūlija skar tikai sociālā pabalsta saņēmējus, invaliditātes pensiju apmēri nemainās,” skaidro I.Zelča.

Cilvēkiem, kuriem invaliditāte noteikta kopš bērnības, valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs no 1.jūlija I grupai ir 138,73 eiro un II grupai - 128,06 eiro. Agrāk sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs invalīdiem kopš bērnības, neatkarīgi no invaliditātes grupas, bija 106,72 eiro. “Gulbenes novadā sociālā nodrošinājuma pabalsti tika pārrēķināti 294 personām,” saka I.Zelča un piebilst, ka valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs personām, kurām noteikta 3.invaliditātes grupa, no 1.jūlija paliks nemainīgs- 64,03 eiro vispārējā gadījumā, bet invalīdiem kopš bērnības 106,72  eiro apmērā. Invaliditātes pensiju apmērs no šī gada 1.jūlija nemainīsies.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas