Palielinās ievesto lietoto spēkratu skaits

Pērn Latvijā ievestas un reģistrētas gandrīz 54 tūkstoši lietotu vieglo pasažieru automašīnu, kas ir par 16% vairāk nekā gadu iepriekš, kad pirmoreiz reģistrētas tika 46 600 lietotu automašīnu, vēstī Auto asociācija.

Pēc Auto asociācijas vērtējuma, Latvijas lietoto vieglo automobiļu tirgus 2017. gadā atdzīvojies pēc pēdējo divu gadu lēnas lejupslīdes. Janvārī bijis rekordliels pieaugums – 71%, salīdzinot ar 2016. gada reģistrācijas apjomu. Ievesto automašīnu vidējais vecums arī pieaudzis – vidēji no 9,8 gadiem līdz 10,8.

Pērn bijušas nodokļu izmaiņas – pirmajā reģistrācijā vairs nebija jāmaksā automobiļu un motociklu nodoklis, kas iepriekš kalpoja kā barjera ievest attiecīga vecuma, motora tilpuma vai jaudas automobili. Šāds apgrūtinājums pārsniedza daža laba automobiļa vērtību, kas atturēja īpašnieku to ievest un reģistrēt.

Populārāko zīmolu trijniekā ir notikusi vien pozīciju maiņa starp “Volvo” un “Audi”. Pirmajā vietā kā iepriekš ir “Volkswagen” ar vairāk nekā 7800 reģistrētiem automobiļiem un 15,5 procentus lielu tirgus daļu, kas pieaugusi par 0,2 procentpunktiem salīdzinājumā ar 2016. gadu. Otrajā vietā pakāpies “Audi” ar gandrīz 7100 reģistrētiem spēkratiem un 14% tirgus daļu, kas ir 1,2 procentpunktu tirgus daļas pieaugums. “Volvo” ar gandrīz 6950 reģistrētiem lietotiem automobiļiem ir trešajā vietā ar 13,7% tirgus daļu, kas salīdzinājumā ar 2016. gadu ir samazinājusies par 0,5 procentpunktiem. Attiecīgi ceturtajā vietā ir “BMW” un piektajā vietā ir “Opel”. Pieci minētie zīmoli aizņem 63% no visiem ievestajiem lietotajiem automobiļiem.

Pirktāko modeļu topā ir visu piecu pirktāko zīmolu modeļi – “Audi A4” ar gandrīz 2900 reģistrētām vienībām, “Audi A6” ar nedaudz vairāk nekā 2400 vienībām. Šie divi modeļi veido 75% no visiem reģistrētajiem šā zīmola automobiļiem. Trešajā vietā ir “Volkswagen Passat” ar 2080 reģistrētām vienībām, kam cieši seko “BMW” 3. sērijas modelis ar 2060 vienībām un “Volkswagen Golf” ar gandrīz 2050 reģistrētām vienībām. Topā nedominē apvidus klases auto, kas ir izteikts topu līderis jaunu auto reģistrācijā. Vienīgais apvidus klases pārstāvis, kas spējis iekļūt topā, ir devītajā vietā atrodamais “Volvo XC90” ar 1000 pirmoreiz reģistrētiem spēkratiem. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas