Palielināsies noziedzības līmenis 5

Pēteris Bašķers atzīst, ka jebkura darbinieka atlaišana ir izjūtama
Pirms kāda laika jau rakstījām, ka ar Valsts policijas priekšnieka Alda Lieljukša pavēli Latvijā bija paredzēts atbrīvot 507 policijas darbiniekus. Gulbenes rajona policijas pārvaldē bija paredzēts atbrīvot 9 policistus.

Gulbenes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Pēteris Bašķers atklāj, ka mūsu pārvaldē divas štata vietas bija vakantas, bet septiņiem darbiniekiem bija jāzaudē darbs. Darbu zaudēja gan Kārtības policijas darbinieki, gan Kriminālpolicijas, gan arī Administratīvās nodaļas darbinieki. P.Bašķers stāsta, ka tika meklēta arī iespēja pārcelt citā amatā, viens cilvēks labprātīgi izteica vēlmi doties pensijā.

„Cilvēki, kas grib strādāt, meklē iespējas, savukārt tie, kas negrib, meklē iemeslus, lai to nedarītu. Daži darbinieki jau ir atraduši darba vietas arī citās pārvaldēs. Tā nav, ka Valsts policijā nebūtu brīvu štata vietu. Var pāriet strādāt arī jebkurā citā iekšlietu struktūrā," stāsta P.Bašķers.

Izjutīs štatu samazināšanas ietekmi

Pārvaldes priekšnieks atzīst, ka jebkura darbinieka atlaišana ir izjūtama.

„It kā šķiet, ka viens iecirkņa inspektors uz pagastu vai pat uz diviem ir maz, taču jau tad cilvēki zina, ka viņiem ir iespēja vērsties pēc palīdzības, cilvēki arī cenšas piemēroties pastāvošajai likumdošanai, ievērot to. Man bieži vien ir arī uzdevuši jautājumu, vai ir vajadzīga pašvaldības policija, es atbildu, ka noteikti, jo kaut vai policijas darbinieka parādīšanās uz ielas disciplinē cilvēkus," vērtē P.Bašķers.

Runājot par tuvāko policijas nākotni, P.Bašķers atklāj, ka Valsts policijas budžetu ir plānots samazināt par 15 procentiem, kas ir vairāk nekā 12 miljoni latu.

"Tiks lemts par degvielas izlietojuma samazinājumu, par dažādu citu līdzekļu samazinājumu. Seržantu sastāvam atalgojums varētu samazināties apmēram par 40 līdz 50 latiem, savukārt virsnieku sastāvam samazināsies par 60 un vairāk latiem, taču tas vēl nav galīgais variants," stāsta P.Bašķers.

"Tagad ir krīze, bet pēc diviem gadiem varbūt būs uzplaukums. Jāpiekrīt prezidentam Valdim Zatleram, ka pēc katras izelpas vienmēr ir ieelpa."

Noziedzība var palielināties

P.Bašķers atzīst, ka šajos sarežģītajos ekonomiskajos apstākļos varētu palielināties noziedzības līmenis.

„Cilvēki šobrīd ir neziņā, kas nākamgad viņus sagaida. Domāju, ka zādzības varētu tikai pastiprināties. Tas nozīmē, ka policijas darba apjoms tikai palielināsies, vismaz šajā sākotnējā ekonomiskās krīzes periodā, pēc tam tas, protams, var nostabilizēties. Jāņem vērā, ka tagad tiks atbrīvoti arī vairāki noziedznieki, kas nodarbojās ar reketu vai tika notiesāti par smagiem noziegumiem deviņdesmito gadu sākumā. Policijas darbiniekiem tāpēc ir jābūt modriem, jāplāno un jāveic visi preventīvie pasākumi cīņā ar noziedzību," spriež pārvaldes priekšnieks.


Uzziņai

Gulbenes rajona policijas pārvalde šāgada 11 mēnešos ir atklājusi 72,4 procentus un šobrīd ierindojas 2.vietā aiz Balvu rajona policijas pārvaldes, kura ir atklājusi 74,7 procentus noziegumu. Iepriekšējā gadā mūsu rajona policijas pārvalde šajā pašā laikā bija atklājusi 55,6 procentus noziegumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

:)

Nekas jauns, noziedziba tikai palielinasies, gudra valdiba, laiziet tik vairak policistus no darba, drizi bailes bus iet ara gaisa dienas laika!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 13:54

Ketris

Nu labi jaunumi....ne jau kvantitate ir nozime bet gan kvalitate,jaatzist gan tas katram mums.Ir diezgan recigi lasit sevis cildinosus rakstus,itka neviens neko nezinatu ,laikam te kads doma ka nevien vins vien pusaizmidzis dzivo.Noziedzibu ietekme vel daidzi citi faktori,un nebut jau resnvederu skaits ir pats butiskakais,vai to izvietojums pa staviem.

pirms 12 gadiem, 2008.12.13 23:22

Ketris

Nu labi jaunumi....ne jau kvantitate ir nozime bet gan kvalitate,jaatzist gan tas katram mums.Ir diezgan recigi lasit sevis cildinosus rakstus,itka neviens neko nezinatu ,laikam te kads doma ka nevien vins vien pusaizmidzis dzivo.Noziedzibu ietekme vel daidzi citi faktori,un nebut jau resnvederu skaits ir pats butiskakais,vai to izvietojums pa staviem.

pirms 12 gadiem, 2008.12.13 23:21

bize

Tas jau bija paredzams, ja pazudīs policisti vakaros no pilsētas ielām, garnadži jutīsies drošāk, tad būs sviests!!! Nemaziniet policistus!

pirms 12 gadiem, 2008.12.13 18:59

haris

policistu skaits nekādi neietekmē noziedzības līmeni,jo kā jau tas pasaulē daudzkārt ir pierādijies,to ietekmē ekonomiskā situācija. Uzpūsti policijas štati VALSTS EKONOMISKO SITUĀCIJU NEUZLABO. Cerams ka šī krīze nesīs mācību un pēc tās beigām netiks turpināta līdzšinējā izšķērdība(kas stipri vainojama pašreizējā smagajā ekonomiskajā stāvokilī) visos valsts varas līmeņos ieskaitot policiju ...

pirms 12 gadiem, 2008.12.13 18:05

Vietējās ziņas