Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pamestie dzīvnieki atrod patvērumu kaimiņnovadā 2

Gulbenes novada dome ir noslēgusi līgumu ar sabiedriskā labuma organizāciju "Astes un ūsas" par klaiņojošo dzīvnieku izmitināšanu patversmē Alūksnē. Tomēr palaikam uzvirmo diskusijas, ka novadā ir nepieciešama sava dzīvnieku patversme. Kaimiņos tā neesot atbilstoša, tāpēc devāmies uz Alūksni, lai redzētu, cik pamatoti ir šie apgalvojumi.

"Kad te atnācām, jau ilgāku laiku neizmantotajā cūku fermā mēsli bija līdz ceļiem, bija palikuši koka aizgaldi. Kaut ko izdarīt varam ar savu darbu, bet finansējums ir nepietiekams. Pašvaldības, arī Gulbenes novada dome, maksā par dzīvnieku ķeršanu, par to uzturēšanu 14 dienas, kā arī par pirmo veterināri medicīnisko apskati, kastrāciju vai sterilizāciju. Kā samaksāt par darbiem, elektrību un ūdeni, ir jādomā biedrībai," stāsta biedrības valdes priekšsēdētājs Modris Briedis.  

Gala laikā iekārto mītni suņiem un kaķiem
Biedrības "Astes un ūsas" apsaimniekošanā uz 12 gadiem ir nodota Alūksnes novada pašvaldības ēka, kas tiek piemērota kaķu un suņu aprūpei. Augustā pagāja gads, kopš biedrība sākusi ēku apdzīvot. Tā laikā ir paveikts daudz, bet vēl vairāk ir darāmā. Ir izveidoti 12 suņu būri un 2 telpas ar apkuri kaķiem, jo kaķenes un runči tiek turēti atsevišķi. Izbalsināti griesti un sienas, iebetonēti stabi pastaigu laukumam. Remontiem ir ziedoti dažādi būvmateriāli. Ziedojumu vākšanai tiek rīkoti labdarības pasākumi, ir bijušas talkas, lai sakārtotu telpas un apkārtni. Patversmē ir paredzēta barības virtuve un veterinārārsta kabinets, taču pagaidām dzīvniekus ved uz veterināro klīniku "Labākie draugi", kur par suņu un kaķu veselību rūpējas veterinārārste Signe Gorbāne.

 

"Ar projekta finansējumu iegādājāmies aprīkojumu suņu ķeršanai. Taču remontiem un telpu iekārtošanai naudu ar projektiem nevar saņemt. Atbalsts ir paredzēts galvenokārt sabiedriskām aktivitātēm, bet ne ēkas siltināšanai vai dzīvnieku uzturēšanai," skaidro M.Briedis.

 

Nevar pastāvēt bez sabiedrības atbalsta
Rīgas dzīvnieku patversme "Labās mājas" ir atradusi mecenātu Vācijā, tāpēc tā var algot darbiniekus un labiekārtot dzīvnieku mītni. Turpretim "Astes un ūsas" piesaista brīvprātīgos, kas daudz palīdz ne tikai dzīvnieku aprūpē, bet arī ikdienas darbos. Brīvprātīgās vecmāmiņa Maiga Gacka uzņēmās rūpes par suni Kovboju pēc tam, kad tam tika operēta ķepa. Operācijai līdzekļi tika savākti ar ziedojumiem.

 

M.Gacka ieguva balvu konkursā "Sunim draudzīgākais gada veikums".


Balvos ir patversme, par kuru rūpējas pašvaldība. Tajā saskaņā ar noteikumiem dzīvniekus tur 14 dienas, bet pēc tam iemidzina, ja nav atradušies saimnieki. "Pie mums suns Villijs dzīvo jau divus gadus. Tas bija pirmais iemītnieks patversmē, kad tā vēl atradās Alsviķos. Divas reizes Villiju ir adoptējuši jauni saimnieki, taču pēc laiciņa suns no tiem aizbēga un atgriezās patversmē," salīdzina M.Briedis. Acīmredzot sunim ir pārāk sliktas atmiņas par bijušo saimnieku, kam pretstatu viņš izjutis patversmē. Pašlaik tur uzturas arī Minto, kas aizvests no Līgo pagasta. Nesen vienai kucītei piedzimuši divi kucēni, kuriem jau pieteikušies saimnieki. Gan Minto, gan citiem suņiem un kaķiem tiek meklētas mājas, jo patversme tās nav un nevar būt. Tā ir pagaidu patvērums, kura iemītniekiem vajadzīgs sabiedrības atbalsts.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

jolanta

Musu gimene mekle kakeniti ka var panemt no patvetsmes vajag vairsk informacijas

pirms 3 gadiem, 2016.09.07 20:54

Vietējās ziņas