Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Papildina zināšanas starptautiskā flautistu skolā

Gulbenes mūzikas skolas skolotāja Inga Driķe jau otro gadu ir piedalījusies Starptautiskajā flautistu skolā Norvēģijā un ieguvusi divus starptautiskos sertifikātus flautas spēlē un flautas pedagoģijā.

I.Driķe stāsta, ka Starptautiskās flautistu skolas organizatori un vadītāji ir izcilie Lielbritānijas flautisti - profesore Kristīne Hankina un pasaulslavenais izpildītājmākslinieks Džonatans Snovdens.

 

"Viņu enerģiskā pedagoģiskā darbība ir plaši pazīstama visā pasaulē. Starptautiskās flautistu skolas mācības notiek katru gadu gan Eiropā, gan Amerikā, gan Āzijā. Norvēģijā šīs skolas menedžere ir mana draudzene un kolēģe Jeļena Vanga. Pateicoties viņai, man bija šī lieliskā iespēja mācīties šajā skolā," stāsta I.Driķe.

 

Viņa atklāj, ka mācības ir ļoti interesantas un galvenais - nozīmīgas.

 

"2007.gadā mācību laikā notika darbs pie konkrētiem populāriem skaņdarbiem flautai dažādos līmeņos: bērniem, pusaudžiem, studentiem un izpildītājmāksliniekiem, tāpēc skolā mācījās dalībnieki no 12 līdz 63 gadu vecumam. Pirms ierašanās uz mācībām katram dalībniekam bija jāsagatavo viens lielās formas skaņdarbs. Es izvēlējos Antonio Vivaldi koncertu flautai "La Notta". Šogad, sagaidot mūsu skolas 50 gadu jubileju, kā dāvanu kopā ar savu koncertmeistari Ivitu Reinsoni ierakstīju kompaktdisku," stāsta skolotāja.

 

Mācības Starptautiskajā flautistu skolā 2007.gadā sekmēja I.Driķes teicamu Latvijas mūzikas akadēmijas absolvēšanu. Iegūtās zināšanas viņai palīdz arī veiksmīgi strādāt ar bērniem skolā.

 

"Šogad skolā mēs strādājām pie ansambļu spēles. Notika arī praktiskās nodarbības. Lielu laiku veltījām mūsdienu modernās mūzikas izteiksmes līdzekļu apguvei, kā arī dalījāmies pieredzē darbā pie baroka mūzikas atskaņošanas," stāsta I.Driķe.

 

Mācību nobeigumā vienmēr notiek arī koncerti. 2007.gadā tas bija Dž.Snovdena solokoncerts, savukārt šogad notika Nord Osterdal simfoniskā orķestra koncerts, kurā kā solistes uzstājās K.Hankina un J.Vanga.

 

"Šī skola sniedz zināšanas, attīsta prasmi spēlēt un mācīt, iedvesmo. Esmu ieguvusi daudz ārzemju draugu - kolēģu. Ļoti nozīmīga ir arī pieredzes apmaiņa," atzīst skolotāja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas