Papildus budžetā – 1,274 miljoni latu 1

Gulbenes novada domes 27.septembra sēdē tika lemts par šā gada pašvaldības budžeta grozījumiem ar papildu ieņēmumiem vairāk nekā 1,274 miljonu latu apmērā. Lielākā summas daļa ir pedagogu darba samaksai un sociālajām iemaksām piešķirtā mērķdotācija, pārējos papildu ienākumus veido nauda, kura atgūta, realizējot dažādus projektus par Eiropas Savienības fondu finansējumu. Tostarp 42 tūkstoši latu saņemti no finanšu izlīdzināšanas fonda.

Tāpat papildu nauda gūta, pārdodot pašvaldības zemi un citu nekustamo īpašumu. Patīkams pārsteigums, ka 10,3 tūkstošus latu valsts mērķdotācija ir piešķirta novadam tautas mākslas kolektīvu vadītāju darba samaksai šā gada pēdējiem trim mēnešiem.

 

"Cerams, ka nākamajā gadā arī būs šāda mērķdotācija.. Valstī ir sapratuši, ka tikai uz pašvaldības pleciem vien nākamā gada XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkus neiznest. Pašvaldība ar savu līdzfinansējumu cenšas palīdzēt biedrībām, kuras ar projektu naudas palīdzību vēlas iegūt jaunus tautas tērpus," "Dzirkstelei" saka novada domes finanšu ekonomiste Daiga Krēsliņa.

 

Papildu naudu pašvaldība novirzījusi, piemēram, Stāmerienas sporta laukuma seguma uzlikšanai un pamatskolas apkures sistēmas sakārtošanai. Tāpat papildu naudu noderējusi ūdenssaimniecības sakārtošanas tehniski ekonomiska pamatojuma sagatavošanai vairākos pagastos. Nauda bija vajadzīga arī pilsētas apgaismojuma sakārtošanai un siltumtrašu remontam.

 

"Jau trīs gadus siltumtrašu remontā nav bijis ieguldīts neviens pašvaldības lats," stāsta D.Krēsliņa.

 

Papildu nauda izmantota vēl vairāku projektu līdzfinansējumam pagastos, tostarp iecerē par atkritumu šķirošanai paredzēto konteineru izvietošanu pagastos. Jaungulbenē šajās dienās pērk un izvietos jaunos atkritumu konteinerus.

 

Tāpat no budžeta papildu ienākumiem oktobrī, novembrī un decembrī tiek apmaksātas brīvpusdienas piecus un sešus gadus vecajiem bērniem. Tam tiek lietoti 15 599 lati. Savukārt 800 lati no pašvaldības papildu ienākumiem budžetā tiks konkursam "Mis un Misters Gulbene". Turklāt organizatori par velti varēs izmantot Gulbenes kultūras centra telpas.

 

Novada dome nav savā budžetā atradusi liekus 3500 latus, lai steidzamai nokrāsotu Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja fasādi. "Dzirkstele" to uzzināja pašvaldībā.

 

Taču šie līdzekļi novirzīti daudziem citiem mērķiem. Muzeja lūgums pagaidām nolikts malā, jo tas ticis iesniegts pēdējā brīdī un pietiekami nesagatavots. Par to teikts muzeja vadībai nosūtītajā atbildes vēstulē.

 

"Ir vēl jāveic izpēte," "Dzirkstelei" saka novada domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Anna Pružinska.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Joks

Ja nauda ir pedagogu alga'm tad tie nav nekādi novada papildus li'dzekļi ,bet mērķdotācija-muļķigs virsraksts.

pirms 8 gadiem, 2012.10.03 09:17

Vietējās ziņas