Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Paplašina nodokļa atvieglojuma saņēmēju loku 1

Ne tikai 1., bet arī 2.grupas invalīdiem, kā arī Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem dot iespēju izmantot nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu 50 procentu apmērā paredzēs jaunie Gulbenes novada pašvaldības saistošie noteikumi
Tie stāsies spēkā pēc saskaņošanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un publicēšanas pašvaldības informatīvajā izdevumā. Par to novada deputāti nobalsoja 26.maija domes sēdē.

Šāda jauninājuma iniciatore ir Gulbenes invalīdu biedrība. Līdz ar to paredzēts atcelt vecos pašvaldības saistošos noteikumus, kuros nebija uzskaitīts tik plašs iedzīvotāju loks nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu saņemšanai. Turpmāk 1. un 2.grupas invalīdi, kā arī Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidētāji uz nodokļa atvieglojumu varēs pretendēt: ja personas deklarētā dzīvesvieta ir nekustamajā īpašumā, par kuru tiek piešķirts atvieglojums; ja pansionātā vai sociālās aprūpes iestādē.

Jaunie noteikumi īpaši izceļ arī daudzbērnu ģimenes. Nekustamā īpašuma atvieglojums 90 procentu apmērā turpmāk būs pieejams personai, kurai pašai (vai kopā ar laulāto) vai tās laulātajam taksācijas gada 1.janvārī ir trīs vai vairāk bērnu vecumā līdz 18 gadiem (arī aizbildnībā esoši vai audžuģimenē ievietoti bērni līdz pilngadības sasniegšanai). Nodokļa atvieglojums tiek piešķirts arī tad, ja nekustamā īpašuma īpašnieks vai tiesiskais valdītājs ir kāds no šādas ģimenes bērniem.

Minētajām iedzīvotāju kategorijām atvieglojums pienākas par dzīvojamajām mājām vai to daļām, telpu grupām nedzīvojamās ēkās, kas funkcionāli tiek izmantotas dzīvošanai, kā arī par mājoklim piekritīgo zemi, atvieglojums tiks piemērots garāžām, autostāvvietām, pagrabiem, noliktavām un saimniecības telpām, kā arī piekritīgajai zemei, kas saistīta ar dzīvošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas