Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par Aizkapiem piemirst 13

Iedzīvotāji, kuru mājokļi atrodas Gulbenes centrā, par tā sakoptību īpaši nesūdzas. Citādāk domā tie ļaudis, kuri dzīvo Aizkapos, kas arī ir Gulbenes daļa.


“Gulbenei nav dabas dotu skaistu kalnu, leju un ūdenskrātuvju. Ja gribam radīt ko skaistu, viss jādara pašu spēkiem. Pilsētā ir ierīkoti vairāki skaisti stūrīši ar ziediem, dekoratīviem krūmiem, iekopti parki un izpļautas ielu malas, bet ne visur. Jau vairākus gadus nākas saskarties ar situāciju, ka tajā pilsētas daļā, ko saucam par Aizkapiem, grāvjus izpļauj tikai uz kapusvētkiem. Pagājušajā gadā tika ierīkots skaistuma stūrītis ar dekoratīviem krūmiem. Liels prieks par to, bet diemžēl zāle drīz pāraugs krūmus, bet neviens neliekas par tiem zinis,” savu viedokli pauž kāds Gulbenes iedzīvotājs.


Viņam jāpiekrīt, jo vietā, kas atrodas stūrī starp Zvaigžņu ielu un Pļavu ielu, tiešām dekoratīvie krūmi ir aizmirsti un ieauguši zālē. Arī ar grāvmalām tajās vietās, kur par izpļaušanu būtu jāgādā pašvaldībai, bieži vien cīnās paši privāto māju īpašnieki.


“Šogad zāle visur aug ātrāk, nekā iestādes strādnieki spēj to nopļaut. Esam sākuši izpļaut pilsētas veco kapu aizmuguri. Tiksim arī līdz teritorijai, kur ir iestādīti dekoratīvie krūmi. Varu apsolīt, ka viss tiks nopļauts,” saka labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte.

Iedzīvotāju satrauc arī vienīgā ūdenskrātuve - Dzirnavu dīķis, kas arī esot netīrs un ieaudzis zālē. “Kādreiz tur varēja pat peldēties, tagad kauns par to, ko cilvēki piestrādājuši. Pirms pāris gadiem Balvu pilsētas entuziasti Lielajā talkā sakopa ezera krasta daļu. Tur bija tik briesmīgi, bet tagad ir skaisti! Kā viņiem tas izdevās? Varbūt mums jāņem piemērs no viņiem?” jautā iedzīvotājs.


“Diemžēl labiekārtošanas iestādei strādnieku ir tik, cik ir. Pagaidām par iestādes strādnieku skaita palielināšanu neviens nerunā. Runājot par Dzirnavu dīķi, cik atceros, tam bija izstrādāts sanācijas projekts, bet šīs ūdenskrātuves iztīrīšana un sakopšana prasa lielu naudu. Tas nav arī tik vienkārši izdarāms,” skaidro L.Miezīte.


Dzirnavu dīķis aizņem nepilnus 8,5 hektārus. Ekoloģisku problēmu saistībā ar šo dīķi, kas izveidots uz Krustalīces upes, nemitīgi akcentē vides eksperti, jo daudzi dīķa tuvumā dzīvojošie māju saimnieki tajā ievada kanalizācijas notekūdeņus. Pirms vairākiem gadiem dīķis tika piesārņots: no bijušās Gulbenes naftas bāzes teritorijas noplūda degviela. Lai gan tika veikta indīgo vielu sanācija, piesārņotība ir tā, kuras dēļ netiek domāts par peldvietas izveidi Dzirnavu dīķī.


Pievieno komentāru

Komentāri 13

zāle

Zāle šodien tika nopļauta, bet sausie zari košumkrūmus košākus nepadara. Kādēļ tāda attieksme pret šo pilsētas daļu ?

pirms 4 gadiem, 2016.06.14 22:03

siens

Zāle nopļauta gan, bet siena vāls palicis, laikam taupīs, gaidīs kad izšūs un ziedos pilsētas govīm.

pirms 4 gadiem, 2016.06.15 08:55

???

Jā, zāle gan jāpļauj pašvaldībai, bet viņi nopļauj tikai tos grāvjus, kur asfaltēts ceļš. Tās ielas, kuras bez asfalta, nez kāpēc jāpļauj privātajiem???

pirms 4 gadiem, 2016.06.15 09:09

murgs

Paši jau vien esam vainīgi, ka pļaujam. Pieredze rāda, ka no pašvaldības neko nesagaidīsi, tikai čīkstēšanu, ka nav par ko un nav kam, bet štati novadā tik pieaug un algas arī. Kur tad ir tas solītais ainavu arhitekts ?

pirms 4 gadiem, 2016.06.15 10:27

Lasītāja

Ak, šis Dzirnavu dīķis - pazuda tīrīšanai /pirms daudziem,daudziem gadiem/ iedalītā nauda, Baltās pils atjaunošanai arī vāca ziedojumus,bet arī - čiks. Tā daudz kas aiziet nebūtībā un nav kam pajautāt,kur viss izgaisis.

pirms 4 gadiem, 2016.06.16 09:25

kad

kad spārites parku sakops normāli bruģi uzklās kā nav kauns tūristus tur vest ko tur redzēt??????

pirms 4 gadiem, 2016.06.16 15:44

?

Jautā pilsētas pārvaldniekam!

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 07:11

Tu

Vecgulbenes muiźas parka daudz vecu koku un visiem ir poxu.

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 19:02

bet bet

Tas tak pieder Pituram, vēl nav atņemts.

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 19:36

Valdiņa

Par aizkapiem runājot, tāda sajūta, ka nevienam nekas neinteresē, galvenais, ka tik centrs sakopts, deputāti tak uz aizkapiem nebrauc, viens aizkapos dzīvo, tas laikam nav tik ļoti svarīgs ...

pirms 4 gadiem, 2016.06.19 20:52

fingals

Kad saks vairak kopt gulbeni unmodernizet vairak prieks turistiem

pirms 4 gadiem, 2016.06.19 23:03

Vilnis

Kur ir solītais ainavu speciālists ?

pirms 4 gadiem, 2016.06.21 08:34

Vietējās ziņas