Par algām pašvaldībā zināsim mazāk 8

Kopš 13.marta Gulbenes novada pašvaldības mājaslapā vairs nav iespējams publiski iepazīties ar informāciju par ikmēneša atalgojumu, kāds izmaksāts pašvaldības amatpersonām un darbiniekiem.

Tādējādi ātri ir reaģēts uz Satversmes tiesas 6.marta spriedumu, kas faktiski par neatbilstošu un atceļamu paziņoja valsts un pašvaldību institūciju pienākumu publicēt un vismaz astoņus gadus glabāt mājaslapās informāciju par savu darbinieku algām.

Informācija par amatpersonu un darbinieku mēnešalgas apmēru sadalījumā pa amatu grupām  joprojām ir un būs atrodama Gulbenes novada pašvaldības mājaslapā - “Dzirkstelei” saka pašvaldības Administratīvi juridiskās nodaļas vadītāja Vita Kravale.

“Taču algu publicēšana ar saņēmēju uzvārdiem – tas ir atzīts par prettiesisku,” viņa uzsver.

Pašvaldībā strādājošo valsts amatpersonu ienākumu ikgadējās deklarācijas arī turpmāk būs publiski pieejamas Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā. Pašvaldības mājaslapā publiski joprojām varēs lasīt novada domes sēžu lēmumus, kuros tiek apstiprinātas domes priekšsēdētāja, vietnieka un pašvaldības izpilddirektora, ka arī pašvaldības iestāžu vadītāju algas.

Pašvaldības izpilddirektore Guna Švika uzsver, ka publicēt vai nepublicēt – tas nav atkarīgs no pašvaldības administrācijas izvēles. Pildītas tiek valstī spēkā esošās nostādnes, kuras šobrīd esot “tāda raustīšana – tad publicēt visas algas, tad nepublicēt”.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

pilnīgi pareizi

man tiešām bija kauns, ka visi redz manu mazo algu. uz ielas ejot pilnīgi likās, ka visi smejas par mani.
Tas tiešām nebija pareizi.

pirms 2 gadiem, 2019.03.26 15:22

Paldies Satversmei

Tas bija nožēlojami. Viens otra makā tik līda! Un naids tik kurinājās. 3 reizes redzēju kā darbiniekiem šī lapa bija vaļā darba laikā, un ne domē.

pirms 2 gadiem, 2019.03.26 15:23

labi...

Cik varēja rakņā'ties pa svešām kabatām...

pirms 2 gadiem, 2019.03.26 16:23

es ar

Es ar kaut kad paskatījos vispār kādas algas saņem cilvēki - šausmas - kā vispār cilvēki dzīvo...Kas tā par algu 800...nerunāsim par mazākām...žēl...'

pirms 2 gadiem, 2019.03.26 15:49

zum, zum

Tās bija algas uz rokas...Kaut kā nepazīstu daudzus , kuri provincē strādājot uzņēmumos un nomaksājot ( t.i sociāli nodrošināti) saņemtu vairāk.

pirms 2 gadiem, 2019.03.27 09:53

kariņš

Redziet, ir nianse, vai tu kā darbinieks pie uzņēmēja, vai kā uzņēmējs pelni un maksā nodokļus, kurus tērē valsts iestāžu darbinieki , vai amatpersonas. Pēc būtības visi pasšvaldību un valsts sektorā strādājošie , dienējošie nodokļus nemaksā, bet tos tērē un vienkārši pārdala, tātad valsts nodokļu naudu. Tāpēc būtu godīgi ja uzņēmēji zinātu, kā tiek tērēta viņu nauda un tur nav nekā nosodāma.

pirms 2 gadiem, 2019.03.26 17:01

LV

Nu piedod, bet ne visi, kas tajos sarakstos bija, nemaksāja nodokļus!
Es, piemēram, no savas necilās skolotāja algas maksāju visus nodokļus, vēl pie tam Gulbenes novadam kā iedzīvotājs,kaut gan algu saņemu citā novadā!!!
Bet man nav žēl, lai redz manu algu, un jūt man līdzi!

pirms 2 gadiem, 2019.03.26 19:10

....

Nu tik varēs Kāpostam celt algu bij 3 vai ta līdz Jāņiem nepieliks 4

pirms 2 gadiem, 2019.03.26 18:25

Vietējās ziņas