Par algas nodokļu grāmatiņām  2

Ar 1.jūliju algas nodokļu grāmatiņas kārtos un ierakstus tajā veiks tikai Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālo iestāžu nodaļās pēc nodokļa maksātāja dzīvesvietas.

Valsts ieņēmumu dienesta Vidzemes reģionālās iestādes Gulbenes nodaļas speciāliste Vera Šakurova "Dzirksteli" informē, ka iedzīvotājiem pašiem jāseko, lai viņiem neveidotos nodokļu parādi, tāpēc Valsts ieņēmumu dienestam nekavējoties desmit dienu laikā ir jāziņo par jebkādām izmaiņām saistībā ar apgādājamajām personām vai invaliditātes grupas zaudēšanu, par pensijas piešķiršanas un zaudēšanu. Tas viss ir jāņem vērā, pareizi aprēķinot iedzīvotāju ienākumu nodokli.

 

Tas nozīmē, ka arī pagastu iedzīvotājiem šie jautājumi jābrauc kārtot uz Valsts ieņēmumu dienestu Gulbenē.

 

Kopš 1994.gada iedzīvotajiem pašvaldībās tika izdotas algas nodokļa grāmatiņas, lai nodrošinātu iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju uzskaiti un pareizu neapliekamā minimuma un nodokļa atvieglojumu piemērošanu. Tagad šo funkciju pilnībā pārņēmis Valsts ieņēmumu dienests.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

anna

Viss mūsu valstī ir tikai cilvēka labā: viņa ērtībām, viņa labsajūtai, tikkkkkkkkkkkkai cilvēka labā! Vai šis nav lieliskas piemērs?????? Šis teikums, protams, ar dziļu ironiju par mūsu valsts "augstākajiem domātājiem".

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 21:48

sākās.drīz pec katrs izziņas būs jābrauc uz Gulbeni...

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 22:33

Vietējās ziņas