Par ārvalstīs reģistrētiem auto vajadzēs samaksāt arī Latvijā 2

1. janvārī stājās spēkā jaunas izmaiņas vieglo automobiļu lietošanas nozarē. Izmaiņu galvenā būtība –  turpmāk persona, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, Latvijas teritorijā varēs vadīt ārvalstī reģistrētu automobili tikai tad, ja būs samaksāts transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis mūsu valsts kasē.

Jaunais likums nozīmē arī to, ka līdz šim piešķirtās atļaujas dalībai ceļu satiksmē ar ārvalstī pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili ir nederīgas. Visiem tiem Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo ārvalstīs, bet jo­projām ir deklarēti Latvijā un kuru automašīnas ir reģistrētas ārzemēs, nāksies kārtot jaunu atļauju, lai ar šo automašīnu varētu pārvietoties Latvijas robežās.

Jaunā kārtība attiecas gan uz ārvalstī pastāvīgi reģistrētu transportlīdzekļu vadīšanu, gan arī uz tādu transportlīdzekļu vadīšanu, kas ārvalstī reģistrēti uz laiku vai saņēmuši tranzīta numura zīmes.

Arī tie iedzīvotāji, kuri līdz šim vēlējās ietaupīt un savus auto reģistrēja, piemēram, Igaunijā, kur automašīnu reģistrācijas nodoklis ir zemāks, vai Lietuvā, kur tehniskā apskate jāiziet tikai reizi divos gados, to vairs darīt nevarēs, jo, lai brauktu ar Igaunijā reģistrētu auto pa Latvijas ceļiem, nāksies samaksāt nodokli arī Latvijā.

Nodokļa ieviesēji sola, ka nodoklis būs ērti samaksājams, izmantojot bankas norēķinu karti un elektronisko norēķinu sistēmu e-CSDD (pakalpojumu varēs izmantot arī personas, kuras nav reģistrētas CSDD e-pakalpojumu izmantošanai); CSDD nodaļās skaidrā naudā vai ar bankas norēķinu karti.


Ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli būs iespējams reģistrēt Latvijā gan pastāvīgi, gan uz laiku, piemēram, uz to brīdi, kad iebraucēji viesojas pie radiniekiem Latvijā. Reģistrējot transportlīdzekli Latvijā uz laiku, ārvalsts reģistrācijas dokumentus un numura zīmes uzglabā CSDD un tos atdod iesniedzējam, kad transportlīdzekli noņem no uzskaites izvešanai no Latvijas.

Uzziņai
Nodoklim ir noteiktas šādas likmes:
◆ par dienu – 10 eiro;
◆ par mēnesi – 250 eiro;
◆ par sešiem mēnešiem – 600 eiro;
◆ par gadu – 1000 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

vilis

Pārreģistrēsim firmu un paši piedeklarēsimies Valgā !!! Un drīz mūsu zaglīgie taukmūļi varēs ķepu sūkāt.

pirms 4 gadiem, 2017.01.19 21:09

Vietējās ziņas