Par atkritumiem atkārtoti nelems 21

Pagājušajā nedēļā neizdevās deputāta Gunta Blūma mēģinājums, reaģējot uz iedzīvotāju sašutumu, atcelt domes lēmumu par vienas atkritumu apsaimniekošanas zonas izveidi novadā tagadējo trīs zonu vietā. "Iedzīvotāji to prasa, kāpēc mums jāiet pret viņu gribu?" sacīja G.Blūms.

Tautsaimniecības komitejas sēdē viņa priekšlikumu atbalstīja vienīgi deputāts Intars Liepiņš. Deputāti Alda Alberte, Stanislavs Gžibovskis, Ilze Mezīte, Dzintars Poļaks un Dainis Švika bija pret vai atturējās. Līdz ar to G.Blūma priekšlikums netika virzīts izskatīšanai Gulbenes novada domes sēdē, kas notiek šodien. Tas nozīmē, ka vairums deputātu uzskata par nekļūdīgu savu līdzšinējo lēmumu pa vienas atkritumu apsaimniekošanas zonas noteikšanu novadā.  

Domnieki lizumniešus nepārliecināja

G.Blūms pārmeta novada domes darbiniekiem, ka izbraucot uz tikšanos ar iedzīvotājiem Lizumā, domniekiem tā arī neizdevās pārliecināt cilvēkus, ka viena atkritumu apsaimniekošanas zona būs izdevīga visiem, arī Lizumam un ka firma, kas apsaimniekos sadzīves atkritumus novadā, tiks izraudzīta godīgas konkurences apstākļos. "Cilvēki domā, ka mēs priekš viņiem darām kaut ko sliktu," satraukts bija G.Blūms, piebilzdams, ka tieši tur ir problēmas būtība, nevis atkritumu zonu skaitā novadā.

 

Ka iedzīvotāji Lizumā drīzāk ir nevis pret domē lemto, bet gan pret SIA "Alba" centās konkretizēt domes darbinieki, kuri bija tikšanās dalībnieki ar iedzīvotājiem Lizumā.

 

Vai dome lobē SIA "Alba"?

Diskusijā deputāti noliedza, ka pašvaldība kā īpaši censtos panākt, lai ar laiku visā novadā atkritumus apsaimniekotu tikai un vienīgi SIA "Alba". Tomēr Gulbenes novada domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika arī aicināja neaizmirst, ka šajā firmā strādā vietējie iedzīvotāji.

 

"Saprotu, ka iedzīvotājiem patīk, kā strādā Valmieras SIA "ZAAO". Pareizais virziens būtu censties panākt, lai arī SIA "Alba" strādā tikpat labi, nevis iznīcināt šo firmu," sacīja D.Švika.

 

Jau rakstījām, ka Lizuma un Rankas pagastu pārvaldes domei iesniegušas protesta vēstules pret vienas atkritumu apsaimniekošanas zonas izveidi Gulbenes novada teritorijā. Šo pagastu iedzīvotāji vēlas, lai novadā tāpat kā līdz šim saglabātos trīs atkritumu apsaimniekošanas zonas - viena Gulbenes pilsētā, otra Rankā, Lizumā, Druvienā, Tirzā, Galgauskā, Jaungulbenē, Līgo un
Daukstē, trešā - Lejasciemā, Beļavā Strados, Stāmerienā, Litenē. Pēc iedzīvotāju domām, tas dotu vairāk garantiju, ka Lizumā un Rankā arī turpmāk atkritumus apsaimniekos SIA "ZAAO", ar kuras darbību šajos pagastos ir ļoti apmierināti. Citur novadā atkritumus līdz šim apsaimniekojusi SIA "Alba".

 

Kā zināms, saskaņā ar likumu no 2013.gada pašvaldības pienākumus ir noteiktajās atkritumu apsaimniekošanas zonās ar iepirkuma procedūras palīdzību izvēlēties atkritumu apsaimniekotāju.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Stjopa

adamovics ar sviku ir noziedznieki , vini izlaupa Gulbeni

pirms 8 gadiem, 2012.04.26 18:11

Stepanovs

svika un vina sieva ir sanemis kukuli Ls 2500 no adamovica par labveligu lemumu, es attiecos jo man adamovics riebst

pirms 8 gadiem, 2012.04.26 18:08

Tieši tā par atkritumiem naudu iekasē pēc faktiski dzīvojošo pers. skaita, par to jārūpējas ik vienam pašam - jādara zināms ALBAI, gan arī māju vecākajiem. Šī informācija par cilvēku skaitu ir mainīga jo daudzi dodas uz ārzemēm, studēt utml., tāpēc tas ir jāpaziņo gan apsaimniekotājam, gan mājas vecākajam.

pirms 8 gadiem, 2012.04.26 10:43

Mūsu mājā iekasē pēc faktiski dzīvojošo skaita, par precīziem skaitļiem rūpējas mājas vecākais.

pirms 8 gadiem, 2012.04.26 09:56

x

Maksu par atkritumiem iekase pac deklareta cilveka skaita dzivokli , nevis faktiska dzivojoso personu skaita to ir jazin.

pirms 8 gadiem, 2012.04.26 07:53

Tā ir mana nauda. Es izvēlos pakalpojumu sniedzēju, galu galā lētāko un kvalitatīvāko. Albai atkritumu izvešana jāpiesaka iepriekš cik tur dienas pirms tam. Tajā laikā, kad izved, jābūt mājās. Un tās visas neērtības izmaksā arī dārgāk. Tiešām, kurš var piespiest mani izvēlēties man neizdevīgāko pakalpojumu.
Varbūt šeit varētu palīdzēt Tautas balss? (jāsaņemas tikai kādam un jāuzraksta vai jāpiezvana). Nez kā tad būs ar to likumdošanu un iedzīvotāju tiesībām?

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 21:47

atbilde MAKSĀTĀJAI

Maksu par atkritumiem iekasē pēc faktiski dzīvojošo pers. skaita dzīvoklī, nevis pēc deklarēto.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 21:23

eh-Musu dome var gan lemt un pavelet, ka jasledz ligums ar Albu!JO-vnk Gulbenes pilsetas teritorijaa citu atkritumu apsaimniekotaju nav, ta ka mums-privatmaja tas tika piespiests slegt ar draudu vestulem.Galvenais ir tas, ka visu dedzinamo sadedzinam krasnis, dzelzus krajam, lai var nodot, parejo-komposta kaudze.Bet vinus jau tas neinterese.Ko man tur likt ieksa/maksat tikai lai viniem ienaktu naudinja!!!?

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 19:27

Maksātājs

Mani uztrauc tas,vai pareizi ir tas,ka par atkritumu savākšanu maksājam no deklarēto cilvēku skaita,kuri dzīvo atiecīgajā mājā.Faktiski dzīvoklī ir deklarējies viens,divi cilvēki,bet dzīvo pieci.Un tā gandrīz katrā dzīvoklī.Arī šie nedeklarējušies (arī ģimenes locekļi) saražo atkritumus.bet maksa tiek aprēķināta ņemot vērā iedzīvotāju skaitu dzīvoklī,kuri ir deklarējušies

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 15:32

Domes darbinieks 1

Švikam,Stepanovam u.t.t. visos laikos labi-tad komunisti,tad kapitālisti,naudiņa tāpatās grozās.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 14:45

artūrs

Domes darbiniekam.

Jums jau vispār vajadzētu paklusēt. Cik ilgi vēl jūs, švikas, stepanovi, alba utt. pacelsiet
balsi? Tāpat kādreiz viss jūsu sazagtais un iznīcinātais būs jāatdod, vai nu šajā dzīvē, vai
citā.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 12:33

Es izdaru pasūtījumus kvalitatīvam darba veicējam- šuvējam, apavu labotājam u.t.t., nevis "klenderim" kaut arī no Gulbenes novada. Tas tieši par Albu- ja nestrādā kvalitatīvi, tad arī nemaksāju un neslēdzu līgumu par atkritumu izvešanu, kaut arī cilvēki ir no sava novada. Kaut kādas stulbības- dalīs tagad Latviju kaut kādos nogabalos. Līdz kurienei mēs aizejam! Piekrītu vienam no komentētājiem- tad vajadzēja arī domāt par maizes ceptuvēm u.t.t.. Kāpēc tad mēs pērkam Balvu maizi? Tad jau Gulbenes novadā visiem jāēd tikai Ķelmēnu maize- cep taču noavada ļaudis. Deputāti arī par to nobalsos?
No ZAAO pakalpojumiem netaisos atteikties!

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 12:01

Šķiet ,ka no mūsu "vietējā mēroga" deputātiem kaut ko domā tikai Blūms un Liepiņš.Pārējos vienā maisā...

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 11:12

mario

VISU LAIKU GULBENES NOV."deputātiem" ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA NELIEK MIERU,KAS VIŅUS DĪDA?....................
Kam tāds Gulbenes novads ir vajadzīgs?Kāds var pamatot?

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 11:06

Nu ,ja Domei pieder kādas tur daļas no Alba,tad vajag panākt normālu darbu.Izskatās,ka Jums tur nekas nepieder.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 10:15

Domes darbinieks !

Švika kungam pareiza runa, jāļauj strādāt SIA ALBA savā novada teritorijā, jo pašai pašvaldībai no SIA ALBA pieder 38 kapitāldaļas, tātad - novada dome ir līdzīpašnieks. Un ja deputāts Blūms grib iznīcināt vietējo uzņēmumu, tātad iznīcināt arī pats sevi - SIA ALBA. Kur loģika? Blūmam un Liepiņam laikam šis fakts par kapitāldaļām nav zināms. Novada domei vispār nav jārīko nekāds iepirkuma konkurss, bet ar deputātu balsojumu jānolemj savā novadā atkritumus apsaimniekos savs apsaimniekotājs - SIA ALBA, jo tas nes peļņu un nodokļu naudu novada budžetā. Tā notiek arī citos novados.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 09:25

kaut kas te nesaskan."Tomēr Gulbenes novada domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika arī aicināja neaizmirst, ka šajā firmā strādā vietējie iedzīvotāji. '"Kur deputāti bija,kad citām firmām,kur arī strādāja tikai vietējie,nācās slēgt savus uzņēmumus(maizes ceptuve,alus darītava un citi)Slēdza tāpēc,ka neizturēja konkurenci.... un nevienam gar to nebija nekādas daļas.Slēdzāt arī skolas...vai tur nestrādāja vietējie?Vai Albai arī nevajag konkurēt ar citām firmām?Kaut kā jocīgi,lai neteiktu vairāk.Kas te vispār notiek?

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 09:25

nu ,deputāti!vai t" kāds pēc"iesaukuma" tēmē strādāt Albā?Tur Jūs velnu redzēsiet!Ha!

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 09:11

Vietējās ziņas