Par ātrāku pases saņemšanu maksāsim dārgāk 1

Valdībā pieņemtie noteikumi paredz, ka turpmāk par pases izgatavošanu paātrinātā kārtībā maksāsim dārgāk.

Jaunie noteikumi paredz, ka par pases izsniegšanu divu darbdienu laikā līdzšinējo 35 latu vietā būs jāmaksā 50 lati, bet pensijas vecuma cilvēkiem, pirmās vai otrās grupas invalīdiem un personām līdz 20 gadu vecumam 25 latu vietā - attiecīgi 30 lati.

Par atkārtotu pases izsniegšanu divu darbdienu laikā nodeva būs 60 lati līdzšinējo 40 latu vietā, bet pensijas vecuma cilvēkiem, pirmās vai otrās grupas invalīdiem un personām līdz 20 gadu vecumam būs jāmaksā 40 lati līdzšinējo 30 latu vietā.

Valsts nodevas likme par pases paātrinātu izsniegšanu personai, kura mainījusi uzvārdu pēc laulības noslēgšanas un dokumentus pases izsniegšanai sakarā ar uzvārda maiņu iesniegusi 30 dienu laikā pēc laulības noslēgšanas, paliks nemainīga - 15 latu, bet pensijas vecumu sasniegušiem cilvēkiem, pirmās vai otrās grupas invalīdiem un personām līdz 20 gadu vecumam - 5 lati.

Pārējos gadījumos nodevas likme nemainās un, tāpat kā līdz šim, par pases pirmreizēju izsniegšanu vai par pases atkārtotu izsniegšanu parastajā kārtībā 20 dienu laikā, ja iepriekšējai pasei beidzies derīguma termiņš, pase nav derīga ceļošanai, personai mainījies personvārds vai mainījies personas tiesiskais statuss, būs jāmaksā 15 lati, bet piecu darbdienu laikā - 25 lati. Par pases izsniegšanu parastajā kārtībā citu iemeslu dēļ valsts nodeva saglabāsies attiecīgi 10 un 20 lati.

Noteikumi paredz, ka no valsts nodevas par pases izsniegšanu ir atbrīvotas personas, kuras ir pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas