Par bezdarba situāciju un “simtlatniekiem” 7

Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Baiba Paševica tikās ar aģentūras Gulbenes filiāles darbiniekiem, Gulbenes novada un pašvaldību vadītājiem, kā arī darba devējiem.

Seminārā B.Paševica un aģentūras Gulbenes filiāles direktors Vladimirs Lituņenko klātesošos iepazīstināja ar aģentūras piedāvātajiem pasākumiem, to īstenošanu, kā arī par dažādām aktualitātēm, problēmām un risinājumiem.


V.Lituņenko norādīja, ka viņš nevarējis iedomāties, ka būs tik dramatiska situācija ar bezdarbu. "Domāju, ka 1993.gads bija vissmagākais bezdarba ziņā. Bet tā nav. Tagad bezdarbnieku ir daudz vairāk nekā toreiz," saka V.Lituņenko.


Savukārt B.Paševica ne tikai iepazīstināja klātesošos ar bezdarba situāciju valstī un aģentūras piedāvātajiem pakalpojumiem, bet arī uzklausīja viedokļus par jaunajiem aģentūras projektiem, piemēram, tā dēvētajiem "simtlatniekiem"


Viņa stāstīja, ka, piemēram, septembrī 756 bezdarbnieki, kuri ir reģistrējušies aģentūras Gulbenes nodaļā, nesaņem nekādu pabalstu. Šādiem bezdarbniekiem tiek piedāvāts, piemēram, strādāt par 100 latiem mēnesī, bet, ja bezdarbnieks, kurš strādājot mēnesī saņem 100 latus, saslimst, tad viņam netiek segta slimības lapa, arī par slimošanas dienām viņam netiek maksāts.


Aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko norādīja, ka apmēram 10 "simtlatnieki" ir atbrīvot no šī darba, jo neattaisnotu iemeslu dēļ nav ieradušies darbā.


Labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte norādīja, ka viņas pakļautībā strādā 30 "simtlatnieki", un viņa vēlējās noskaidrot, kā lai cilvēki strādā astoņas stundas ārā, ja, piemēram, visu dienu līst. Uz to aģentūras direktore norādīja, ka ir jābūt iespējai nodrošināt ar darbu šos cilvēkus arī telpās. "Ir jābūt radošai pieejai," saka B.Paševica.


Savukārt uzņēmējs Dzintas Poļaks ieteica "simtlatniekus" dot arī privātajiem uzņēmējiem, jo uzņēmēji vienmēr viņiem atradīšot darbu. B.Paševica gan paskaidroja, ka to nevar izdarīt, jo nav paredzēts, ka šie bezdarbnieki strādā pie uzņēmējiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Arcix 10, to 20:21

To diplomu, ko bajadzētu saņemt tev, izsniedz tikai Rīgā - Tvaika ielā. Noņem tak tās oranžās brilles - dabā ir arī citas krāsas. Piemēram, jēli zilā, bailīgi zaļā, pirmīšu violētā u.t.t.

pirms 11 gadiem, 2009.10.14 07:29

Dolārs

B.Paševicai! Rīt esi darbā pie manis: būs priekš Tevis radoša pieeja!

pirms 11 gadiem, 2009.10.13 21:13

Arciks taču beidzot varētu saņemt advokāta diplomu, tādu oranžu lapeli ar mazu, bet labi pamanāmu uzrakstu "Aizstāvu Stepanovu, kaut arī īsti nezinu pret ko. Āmen."

pirms 11 gadiem, 2009.10.13 20:21

lapsina

kapec atlaiz no darba un ta vieta panem 3simtlatniekus
kads varetu to izskaidrot

pirms 11 gadiem, 2009.10.13 19:54

Jekabs

cik brinskiga situacija oranza stepanova pilseta!

pirms 11 gadiem, 2009.10.13 18:55

Da paskataties kā šie simtlatnieki strādā pagastos kauns dzeā visu dienu vienu lapu no vienas vitas uz otru.Taču kādam par viņu uzraudzīšanu arī maksā? Kapēc par to nerunā??????rī vārds izgudrots -stipendiāti kā augstskolā.

pirms 11 gadiem, 2009.10.13 15:04

Vietējās ziņas