Par degvīna pudeles zādzību – cietums 14

Vakar Gulbenes rajona tiesa kādam vīrietim par degvīna pudeles zādzību veikalā piesprieda reālu cietumsodu.

Gulbenes rajona tiesā "Dzirkstele" uzzināja, ka 42 gadus vecajam G. piespriesta brīvības atņemšana uz 10 mēnešiem. Līdz brīdim, kad spriedums stāsies spēkā, apsūdzētajam noteikts drošības līdzeklis - nodošana policijas uzraudzībā. No apsūdzētā par labu valstij ir piedzenami procesuālie izdevumi - 2,98 lati.


Vīrietis tiesā pilnībā savu vainu atzina un izdarīto nožēloja, kā arī lūdza tiesu krimināllietu izskatīt bez pierādījumu pārbaudes.


G. tiesā pēdējā vārdā sacīja, ka zādzību izdarījis alkohola reibumā, apzinoties, ka šā nodarījuma dēļ var zaudēt brīvību. Taču tobrīd licies, ka nonākšana cietumā būtu viņa problēmu atrisinājums, klimstot bez pastāvīga darba un noteiktas dzīvesvietas, kaut G. ir augstākā izglītība pieprasītā specialitātē. Nu jau ar ar vēsu un skaidru prātu vīrietis atzīst, ka rīkojies aplami un otrreiz vairs tā nedarītu, jo, iznākot no cietuma, viņš atkal nonāks tajās pašās neatrisinātajās dzīves problēmās, kādās ir šobrīd.   


Saskaņā ar apsūdzību G. 21.oktobrī Gulbenē, veikalā "Supernetto", no plaukta paņēma 0,5 litru degvīna "Hļebnaja daroga" pudeli, aizbāza aiz jakas un, nesamaksājot par preci, centās aiziet garām kasei. Viņam tas neizdevās. Pudele tika atdota atpakaļ veikalam nesabojāta, līdz ar to faktiski materiālā zaudējuma nav. Pēc nodarītā G. centies ar veikalu panākt izlīgumu, taču pretimnākšanas nav bijis.


Tā kā G. degvīna pudeli nozagt mēģinājis laikā, kad spēkā bija iepriekšējā sodāmība - nosacīts sods ar pārbaudes laiku sakarā ar zagta elektromotora nodošanu metāllūžņos -, prokurore Rita Medne pieprasīja apsūdzētajam reālu brīvības atņemšanu uz 10 mēnešiem. 


G. pie kriminālatbildības līdz šim jau saukts astoņas reizes. Valsts probācijas dienesta izvērtēšanas ziņojumā par šo vīrieti teikts, ka G. sevi vērtē nekritiski, īsti neizprot savas rīcības cēloņus un sakarības, savos nodarījumos pārsvarā vaino ārējos apstākļus, problēmsituācijās nemeklē alternatīvus risinājumus, bet meklē izeju alkoholā. Šajā apstāklī G. arī pats saskata savu nepatikšanu galveno iemeslu, jo visi noziedzīgie nodarījumi ir pastrādāti, esot alkohola ietekmē.

 

Vīrietim arī trūkst tuvinieku atbalsta. Nespēja sevi nodrošināt ar pietiekamiem finanšu līdzekļiem liedz iespēju gūt pastāvīgu dzīvesvietu.    

Pievieno komentāru

Komentāri 14

ko jus te gaudojiet?? ja kadu nenotiesa, tad tiesa slikta. kad notiesa, tad ari slika...

pirms 12 gadiem, 2008.12.24 09:47

nu ja mūsu valsts jau nekā labāka nevar izdomāt!

butu labāk piesprieduši nāves sodus tien kas citiem atņem dzīvības(DZĪVĪBA PRET DZĪVĪBU)

kur par kko tik dumu var rakstīt:@

pirms 12 gadiem, 2008.12.22 18:52

***

ir gadījumi kad tiesa arī par smagu noziegumu notiesā ar 10 gadiem,tikai nosacīti, un pietiek tādam nozagt to zogamo lai dzirkstele rakstītu ka par neko liek cietumā.

pirms 12 gadiem, 2008.12.22 02:41

ja ja nmja un cietumā šis vīrs ražos līdzekļus tā vietā lai strādātu sabiedrības labā sbiedriskos darbus. mums netrukst lielāku zagļu

pirms 12 gadiem, 2008.12.21 00:29

Aizstāvat zagli tāpēc,ka ne reizi neesat kļuvuši par viņa upuriem un nezināt kā ir,kad jūs sev vajadzīgas lietas vietā ieraugāt tukšumu.Bet vēl pretīgāk ir kad mūsu labā tiesu sistēma jūsu elektromotoru novērtē pa lūžņu cenu un iznāk,ka rezerves daļa kura jums tagad jāpērk pa vairākiem simtiem latu ir bijis lūznis,un jums nodarītā skāde ir 3Ls.

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 23:58

...

nav ko teikt,kā vienīgi-atmērīt jums kādrez ar to pašu mēru

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 12:30

...

ko te murgojat! zagšana ir viņa dzīvesveids, lasat, jau kuro reizi tupēs, vaimanātāji....

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 19:11

fāters

KO JŪS TE LEJAT..KĀDUS LIELUS VAI MAZUS! VIŅA GRIB IETUPINĀT VISUS,TIKAI PRĀTIŅŠ PAR ĪSU. TAD NU NOĶER KĀDU DZĒRĀJU UN PARĀDA VAREŠANU

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 18:31

TEMĪDA

tā tie mūsu cietumi pildās un valsts tiek izputināta.. Medne pati kādreiz sēdēs un tas nebūs Matīsa cietums kur menti sēd..kadreiz dzīvē viņas lietas tiks parrevidētas un būs jāsēž!

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 18:25

inete

Ļoti žel ka Gulbenes Tiesa ta rikojas negodigi !Taisnibas NAV PAT TIESA ! JA jau ne par ko dot realu cietumu 10 menešus . lielus zagļus cietuma neliek kurie zog milionus tie staiga briviba , jo vini var visiem samaksat .,bet nabagajam cilvekam laikam pat nebija advokata, Briesmigi SKUMJI ! JO PEC CIETUMA CILVEKS LABAKS NEPALIEK TIKAI BUS SLIKTAK ! KAUNS !

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 18:20

ari

Pilnigi piekritu jau ieprieksejiem komentariem. Visur "lielas zivis" zog miljonus un miljardus, bet ciewtuma vinus par to neliek un ari realu sodu pat nepiespriez. Bet trusu zaglus un nabagos soda cik tik vien iespejams. Nu nav gan taisnibas!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 17:49

edza

un cik šis beedu braalis izmaksaas valstij tos 10 mēnešus?? pareizāk sakot, par cik vēl vajadzētu pacelt nodokļus??? un lieta taada ka pēc cietuma viņš būs vēl nožēlojamāks....

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 16:44

urbis

Vienīgais pozitīvais šajā stātā, ka čoms ziemu pārlaidīs siltumā, aties no toksīniem un pieņemsies svarā- pēc astoņām reizēm pie pirmā galda kā likts. Bet negatīvais- tas ir soda nesamērīgums ar izdarīto. Tie, kas ir apkrāpuši lielāko daļu tautas, tie jau nesēž! Laventam jau arī iedeva tikai tik, cik bija jau nogulējis slimnīcā! Arī tagad- kāpēc man jāmaksā kopā ar visu tautu kaut kādi mistiskie 600 milj. Ls Parexam, bet 2 žīdi dzīvo cepuri kuldami? Iznāk, ka mēs viņus šodien uzturam un ne jau ar maizi, ūdeni un sāli! Kādi gan mēs visi auni... Morāle kāda- ja zodz, tad ne mazāk par miljonu!

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 15:27

Vietējās ziņas