Par "Gulbenes autobusa" nākotni vadība klusē 1

SIA "Gulbenes autobuss" arodorganizācijas vadītājs Jānis Jarusovs gatavo oficiālu vēstuli šā uzņēmuma īpašniekiem - rajona pašvaldību vadītājiem -, lūdzot šoferiem sniegt paskaidrojumus par uzņēmuma nākotni.

"Esmu runājis ar atsevišķiem "Gulbenes autobusa" īpašniekiem. Mums bija sapulce ar uzņēmuma direktoru. Tā informācija, ko gūstam, nesakrīt. Tāpēc aicinu "Gulbenes autobusa" īpašniekus sasaukt sapulci, kurā viņi tiktos ar šoferiem un izskaidrotu, kas notiek ar uzņēmumu, kāda ir tā nākotne," "Dzirkstelei" saka J.Jarusovs.

 

Problēmas radušās mākslīgi

SIA "Gulbenes autobuss" direktors Juris Lapsa "Dzirksteli" informēja, ka uzņēmumā ir 33 autobusu šoferi. Par viņu iniciatīvu tikties ar uzņēmuma īpašniekam J.Lapsa saka: "Tā ir arodorganizācijas iniciatīva, ne es viņus mudinu, ne bremzēju, ne jaucos iekšā."

 

Vidzemes plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs un Gulbenes pilsētas domes vadītājs Nikolajs Stepanovs "Dzirksteli" informē, ka viņa pārstāvētās padomes pārstāvis piedalījies sarunās Satiksmes ministrijā par situāciju, kad konkursa rezultātā par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumu ar autobusiem reģionālajos starppilsētu nozīmes maršrutos zaudētājos palika lauku pārvadātāji - SIA "Madonas CB", SIA "Gulbenes autobuss", SIA "TU Vidlatauto" (Alūksne), SIA "Balvu autotransports".

 

"Ir problēmas, kas radušās mākslīgi. Par to nupat runājām arī Gulbenes rajona padomē un runāsim vēl. Tur ir vairāki priekšlikumi. Tomēr tā jau nevarēs būt, ka Latvijā vienas firmas vedīs pasažierus tā saucamajos "krējuma" maršrutos pa melno segumu, bet no pagastu nomalēm pasažierus vedīs kaut kas jeb sazin kas. Tomēr es gribētu teikt: nevajadzētu satraukties mūsu SIA "Gulbenes autobuss" šoferiem. Process turpinās, sarunas notiek. Diemžēl baumas rodas un lielā mērā tās nav pamatotas. Taču kolektīvam ir jāsaņem informācija. Būs jātiekas un jārunā," saka N.Stepanovs.

 

Viņš bilst, ka pagaidām nav runas par SIA "Gulbenes autobuss" darbinieku atlaišanu. Nav bijis tādu runu un priekšlikumu.

 

"Zināmas bažas par nākotni ir. Šodienas ekonomiskajā situācijā stress ir liels," bilst N.Stepanovs.

 

Piedalīsies protesta akcijā

J.Jarusovs stāsta, ka tie "Gulbenes autobusa" šoferi, kuriem rīt, 4.novembrī, būz brīvdiena, vēlas piedalīties protesta akcijā Tukuma rajona Smārdes pagastā. Tur dienas vidū laukumā pie pagasta pašvaldības paredzēta protesta akcija "Nepadodies, lauku pasažieru pārvadātāj!". Plānots parādīt daļu - vismaz 30 līdz 40 no autobusiem, kas patlaban apkalpo reģionālos starppilsētu maršrutus, bet nākamajā gadā būs jāpārdod.

 

Vai gulbenieši uz akciju dosies, sēžot pie savu vadīto satiksmes autobusu stūres, J.Jarusovs atbildēja noraidoši, jo, viņaprāt, tas nebūtu īsti pareizi. Gulbenes autobusu šoferi akcijā vēlētos vienkārši fiziski būt klāt. Tā arī būtu informācija parunāties ar kolēģiem citā rajonā un apmainīties ar informāciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

braucēja

Regulāri izmantoju "Gulbenes Autobusa" pakalpojumus.Šoferīši ir ļoti atsaucīgi un izpalīdzīgi,arī autobusi, salīdzinot ar Madonas autobusiem, mums ir lielāki un ērtāki.Neizprotama ir "Gulbenes Autobusa" īpašnieku attieksme."Nu ja viņiem vajag ,tad atnāksim un parunāsimies" Bet cilvēkiem taču ir jāzin, vai viņiem būs darbs,vai viņi varēs uzturēt savas ģimenes.Mūsu šoferīšiem jau tā ir mazākas algas ,salīdzinot ar citu rajonu autobusu parkiem. kā vispār rajona cilvēki varēs braukt uz darbu? Izskatās ,ka Stepanova kungam un citiem kungiem tas nerūp. Novēlu arodbiedrībai un šoferīšiem izturību un panākumus šajā cīņā.

pirms 12 gadiem, 2008.11.03 13:49

Vietējās ziņas