Par īpašuma tiesību reģistrāciju zemesgrāmatā būs jāmaksā vairāk 1

Nedaudz mazāk par mēnesi ir atlicis līdz brīdim, kad tiks palielināts paredzēto valsts nodevu apmērs tām personām, kuras ar reģistrāciju zemesgrāmatā ir kavējušās ilgāk par sešiem mēnešiem.


Piemēram, mantinieki, kuri vairāk nekā sešu mēnešu laikā kopš mantojuma tiesību apstiprināšanas nebūs iesnieguši dokumentus īpašuma tiesību reģistrācijai zemesgrāmatā, būs spiesti maksāt valsts nodevu ievērojami lielākā apmērā.

Arī Gulbenes rajona tiesas Zemesgrāmatu nodaļas priekšniece Inese Čakša apliecina, ka ar 1.jūliju būs lielākas valsts nodevas tām personām, kuras sešu mēnešu laikā no līguma darījuma brīža nav to iereģistrējušas zemesgrāmatā.


„Tas nozīmē, ka tiem, kas to vēl nav izdarījuši, līdz jūlijam vajadzētu pasteigties. Nodevas apjoms palielināsies 1,5 reizes. Tas ir pietiekami daudz. Piemēram, dāvinājuma līgums cilvēkiem, kas nav radinieki, nodeva ir trīs procentiem, bet tai palielinoties 1,5 reizes, nodeva jau būs 4,5 procenti,” stāsta I.Čakša.


Viņa piebilst, ka darījumu apstiprinājumu zemesgrāmatā nāk kārtot pat tādi cilvēki, kuri īpašumu nav reģistrējuši pat desmit gadus.


„Ar iegūto īpašumu sakārtošanu nevajag kavēties. Galvenais, ja ir iegūts nekustamais īpašums, tad nevajag kaut ko gaidīt un kavēties ar īpašuma tiesību sakārtošanu. Tūlīt jānāk uz Zemesgrāmatu nodaļu, lai sakārtotu dokumentus,” atgādina I.Čakša.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas