Par izziņu jāmaksā dārgi 8

Par deklarētās dzīvesvietas izziņu, kas papīra formā tiek izsniegta piecu darbdienu laikā par vienu personu, ir jāmaksā 3 lati. Ja izziņu vēlas saņemt vienas darbdienas laikā – 6 lati, bet divu stundu laikā par vienu personu jāmaksā 10,50 latu. Par to informē Gulbenes novada domes Juridiskās un personālvadības nodaļas iepirkumu speciāliste Evita Lode.


“Izziņa par deklarēto dzīvesvietu maksā ļoti dārgi. Atšķirībā no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mēs vēl papildus prasām pašvaldības nodevu, kas ir 1 lats. No pašvaldības nodevas ir atbrīvotas vairākas cilvēku kategorijas, piemēram, pensionāri, maznodrošinātās personas un citi. Cilvēki pieprasa šīs izziņas, bet salīdzinoši mazāk nekā agrāk. Valsts nodeva un pašvaldības noteiktā nodeva ir jāiemaksā Gulbenes pilsētas domes kasē,” skaidro E.Lode. Savulaik par izziņas izdošanu prasīta tikai pašvaldības noteiktā nodeva – 1 lats. “Tādējādi bijām pretimnākoši cilvēkiem, bet tagad esam kļuvuši dārgāki, jo prasām abas šīs nodevas. Diemžēl saņēmām Vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministrijas bargu vēstuli, kas diktē ievērot noteikumus,” piebilst E.Lode.


Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir konstatējusi, ka pašvaldības iekasē dažādu maksu par izziņu izdošanu, lai gan tām jāievēro Iedzīvotāju reģistra likuma 17.pants. Tāpēc tagad pašvaldībām ir noteikta vienota valsts nodeva par informācijas saņemšanu no Iedzīvotāju reģistra.


Izziņu par deklarēto dzīvesvietu iespējams saņemt arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Gulbenes nodaļā. “Dzirkstele” noskaidroja, ka tur jau daudzus gadus iekasē iepriekšminēto valsts nodevu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem. “Lai izņemtu izziņu par deklarēto dzīvesvietu, cilvēki pie mums vēršas ļoti reti, jo valsts iestādes par deklarēto dzīvesvietu var pārliecināties pašas, izmantojot vienoto datu bāzi. Vienmēr jautājam, kāpēc šī izziņa ir nepieciešama. Visbiežāk to pieprasa skolas, ir gadījumi, kad tā vajadzīga cilvēkam, kurš ņem līzingu vai kredītu. Pieļauju, ka pašvaldības savulaik netika attiecinājušas uz sevi Ministru kabineta noteikumus, tāpēc neņēma maksu,” skaidro nodaļas vadošā klientu apkalpošanas speciāliste Ārija Riekstiņa.

 


Valsts nodevas apmēru samazina par 50 procentiem, ja informāciju, kas sagatavota pēc informācijas pieprasītāja norādītiem kritērijiem, pieprasa represētā persona, aizbildnis, aizgādnis par aizbildnībā vai aizgādnībā esošo personu.


No valsts nodevas samaksas ir atbrīvoti invalīdi, Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, pensionāri, kuru pensijas apmērs nepārsniedz valstī noteikto mini­mālo darba algu, personas ar zemiem ienākumiem, kuras atzītas par trūcīgām Ministru kabineta noteiktajā kārtībā, personas, kurām dokuments zudis no personas gribas neatkarīgu iemeslu dēļ - nelaimes gadījumā vai prettiesiskas rīcības rezultātā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

students

Ai, pat mums nabagiem jāmaksā tā nodeva, man ar vajadzēja šo izziņu skolai un samaksāju kassē pēc pilnas programmas.Studentiem nav nekādu atlaižu, jo laikam mēs tie lielākie pelnītāji//??/

pirms 8 gadiem, 2012.08.27 09:53

studente

ļoti jau skaisti ir aprakstīts,kuri tad ir atbrīvoti no tās valsts nodevas samaksas protams izņemot studentus.

pirms 8 gadiem, 2012.08.26 21:06

lauciniece

Interesanti, kas ir pamatojums šādām nenormālām izmaksām? Cik maksā papīrs, cik printēšana tā kā būtu skaidrs. Atliek laiks, ko kopetents ierēdnis patērē šai darbībai. Tātad alga un telpu, kur atrodas, izmaksas. Atliek secināt, ka ierēdņi saņem astronomiskas algas un darba vieta ir kaut kas super ekskluzīvs. Jeb vienkārši, ja cilvēkam nav kur sprukt, tad viņš jāspiež kā ute.

pirms 8 gadiem, 2012.08.26 09:12

urbis

Tas ir absolūti pretīgs valsts rekets pret iedzīvotājiem! Šīs izziņas taču izsniedz valsts klerki savā darba laikā, par ko saņem attiecīgi algu! Tad par ko mums jāmaksā? Kur tad īsti paliek tā nauda, ko iemaksā pašvaldības kasē? Šādi maksājumi faktiski ir slēptie papildus nodokļi, pie tam, nav jau nekādas alternatīvas, ļauži ir spiesti maksāt. Jāsaka gan, ka ir iestādes, kas tiešām varētu informāciju iegūt no vienotām datubāzēm, bet labāk jau vēlreiz "iekāst" nekā pārvarēt savu slinkumu!

pirms 8 gadiem, 2012.08.23 10:20

šausma

Nu tak vajag mēru ar zināt, cilvēku laupīšanā. Lai uzrakstītu pāris teikumus, 10 ls jāmaksā. Secinājums, birokrātija turpina augt straujos tempos. Un kam tad tā naudiņa par izziņām paliks????

pirms 8 gadiem, 2012.08.23 10:15

Vietējās ziņas