Par kūlas dedzināšanu var sodīt 2

Šogad, sākot no 26.marta, ugunsdzēsēji Gulbenes novadā saukti palīgā dzēst jau gandrīz 40 kūlas ugunsgrēkus.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji izbrauca uz sešiem ugunsgrēkiem, kas bija saistīti ar kūlas degšanu. Lielākie bija Beļavā un Litenē, kur dega pērnā zāle 6 hektāru platībā. “Dzirksteli” par to informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā par kūlas dedzināšanu ir paredzēts naudas sods no 280 līdz 700 eiro, bet situācijās, kad, dedzinot kūlu, aizdegas ēkas, tiek radīti materiālie zaudējumi vai kūlas dedzināšanas izraisītā ugunsgrēkā iet bojā cilvēki, iestājas kriminālatbildība. Tāpēc Gulbenes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus nededzināt pērno zāli un atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Pašvaldība atgādina, ka iedzīvotājiem teritorijas sakopšana ir jāveic regulāri. Sakopjot savas piemājas teritorijas, īpašumus un arī neapsaimniekotās teritorijas, ir iespējams izvairīties no tā, ka pavasarī neuzmanīgas rīcības rezultātā var izcelties plašs kūlas ugunsgrēks.

Brīvdienās glābēji Gulbenē saukti palīgā vienā gadījumā, kas nebija saistīts ar kūlas degšanu. 8.aprīlī pulksten 23.49 Brīvības ielā 4 kvadrātmetru platībā dega vieglā automašīna. Pulksten 1.00 ugunsgrēks jau bija likvidēts.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Sods

Varbūt tomēr vajag sodīt, un pamatīgi, nevis tikai stāstīt, ka VAR sodīt ...

pirms 5 gadiem, 2016.04.12 22:32

uh cirks

Kā tad un ko var sodīt,ja visās malās kūp pašvaldībām piederoši un aizauguši īpašumi.

pirms 5 gadiem, 2016.04.13 07:45

Vietējās ziņas