Par maldu zvanu policijai maksā soda naudu 1

Gulbenes novada domes Administratīvās komisijas sēdē tika izskatītas septiņas administratīvo pārkāpumu lietas - par nepilngadīgo alkohola lietošanu, dzīvnieku turēšanas prasību pārkāpšanu un par maldu zvanu policijai.

Kāds vīrietis par maldu zvanu policijai sodīts ar 25 latus lielu naudas sodu. Administratīvās komisijas priekšsēdētājs Dainis Švika stāsta, ka vīrietis ieradies mājās alkohola reibumā un sieva šim negribējusi dot tik daudz cigarešu, cik viņš vēlējies, tāpēc vīrs piezvanījis policijai un informējis, ka viņš sit savu sievu. Policija aizbraukusi, bet vīrs ne nu sit savu sievu, ne nu kā, un nekad dzīvē arī nav sitis.

 

"Atnāca vīrs uz sēdi pavisam nelaimīgs. Pats nesaprot, kā pastrādājis šādus brīnumus. Bet tas skaitās maldu izsaukumus un mazākais sods par to ir 25 lati, kas šim vīrietim arī ir piespriests. Viens, šādi jokodamies, zvanīs policijai, cits sauks "ātros", vēl kāds ugunsdzēsējus, tomēr tā darīt nevar," saka D.Švika.


Četras administratīvo pārkāpumu lietas ir par dzīvnieku turēšanas prasību pārkāpšanu. Visi četri gadījumi notikuši Rankā, tur apkārt klaiņojuši nepiesieti suņi. D.Švika stāsta, ka šajos gadījumos gan vairāk izskatās pēc tā, ka kaimiņi savā starpā nesatiek un tad caur suņiem sāk skaidrot savstarpējās attiecības. Šajos konkrētajos gadījumos neviens nav cietis, nav sakosts, bet iedzīvotāji ir vērušies policijā un ir saņemtas administratīvo pārkāpumu lietas, un tas ir pārkāpums, ja suņi brīvi klaiņo apkārt, tāpēc vienīgajām personām ir izteikts brīdinājums.


Savukārt par alkohola lietošanu, ja to izdarījis nepilngadīgais, šoreiz izskatītas divas lietas. 16 un 17 gadus veci jaunieši lietojuši alkoholu un nokļuvuši slimnīcā. Viens no viņiem slimnīcā nonācis uzreiz pēc alkohola lietošanas, bet otrs - nākamajā rītā, jo kļuvis slikti ar veselību. Šie gadījumi nav savstarpēji saistīti. Administratīvā komisija pieņēma lēmumu par saukšanu pie administratīvās atbildības un sodīt vainīgos ar naudas sodu attiecīgi - 8 un 10 lati.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nu jā, kamēr kādu nenokodīs vai par invalīdu nepataisīs,diemžēl pie mums tā lūk notiek....

pirms 8 gadiem, 2012.04.17 15:41

Vietējās ziņas