Par mēnesi pagarina pieteikšanos konkursam 1

Pasažieru pārvadātājiem, starp kuriem ir SIA “Gulbenes autobuss”, pieteikumi konkursam bija jāiesniedz līdz 14.augustam. Tagad pieteikšanās konkursam par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu pagarināta līdz 14.septembrim.

“Termiņš pagarināts, ņemot vērā ar nodokļu reformu saistīto likumu izmaiņas, kas vēl nav izsludinātas, kā arī pēc vienošanās ar Pasažieru pārvadātāju asociāciju nepieciešamas korekcijas konkursa nolikumā. Sagatavojot piedāvājumu, pretendentiem pakalpojumu cenā jāiekļauj visas ar pakalpojumu saistītās izmaksas, tādēļ nodokļu likmēm un to piemērošanas nosacījumiem ir jābūt zināmiem,” skaidro VSIA “Autotransporta direkcija” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Plone.

Ar nodokļu reformu saistītie likumi pagaidām nav izsludināti, tādēļ pārvadātāji nevar veikt precīzus cenu aprēķinus. “Būs jāizdara pārrēķini. Pagaidām nevar prognozēt, kā izmaiņas likumos ietekmēs pārvadājumu izmaksas un cenas. Tas prasīs pamatīgu darbu, jo tagad viss ir jārēķina no jauna,” atzīst SIA “Gulbenes autobuss” valdes loceklis Aigars Kaparšmits.

Konkursu par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu 333 maršrutos, kas ietilpst 10 lotēs, Autotransporta direkcija izsludināja 15.maijā. Konkursa termiņš ir jau divas reizes pagarināts, jo pārvadātāji Iepirkumu uzraudzības birojā iesniedza sūdzības par konkursa nolikumu. Lielākās pretenzijas ir izteiktas par pakalpojumu izpildei noteikto prasību izpildes īso termiņu, jo tā nodrošināšanai nepieciešamas lielas investīcijas. Prasības par tiesībām veikt reģionālos maršrutus Gulbenē, Alūksnē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Limbažos, Ludzā, Madonā, Preiļos, Rēzeknē un Ziemeļkurzemē pārsūdzēja SIA “Gulbenes autobuss” un vēl seši pasažieru pārvadājumu uzņēmumi. Visas sūdzības, kuras Iepirkumu uzraudzības birojs ir izvērtējis, atzītas par nepamatotām. Taču SIA “Gulbenes autobuss” ir iesniegusi atkārtotu sūdzību. 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas