Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par neatļautu atmežošanu sodīs bargāk 1

Par meža neatļautu atmežošanu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir paredzēts palielināt administratīvo sodu. To atbalstījusi arī Saeimas Juridiskā komisija.

Par meža neatļautu atmežošanu fiziskām personām sods paredzēts no 500 līdz 3000 latiem, bet juridiskām personām - no 1000 līdz 7000 latiem.  

Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes aizsargjoslas krasta kāpu aizsargjoslā, mikroliegumā vai īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, naudas sods ir vēl bargāks. Fiziskām personām tas būs no 1000 līdz 5000 latiem, bet juridiskajām personām - no 5000 līdz 10 000 latiem.

 

Patlaban fiziskās personas par meža zemju patvaļīgu transformēšanu citos lietošanas veidos varēja sodīt ar naudas sodu no 50 līdz 500 latiem, bet juridiskās personas - no 500 līdz 3000 latiem.

 

Paredzēts, ka grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā stāsies spēkā 2012.gada 1.janvārī, savukārt naudas sodu par meža neatļautu atmežošanu varēs piemērot ar 2013.gada 1.janvāri.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas