Par novada izpilddirektoru kļūst uzņēmējs 41

Māris Danieks: "Man ir svarīgi darīt savu darbu labi."
Gulbenes novada domes sēdē šodien deputātu vairākums (15 par un 2 atturējās) nobalsoja par priekšsēdētājas Sandras Duļbinskas nosaukto izpilddirektora kandidatūru - uzņēmēju Māri Danieku, kas ir skolots inženieris. Viņam ir trīs augstākās izglītības diplomi un praktiskā pieredze, strādājot uzņēmējdarbībā.

"Zinu šā cilvēka vadītāja spējas. Līdz šim viņš ir bijis SIA "RCI Gulbene" valdes loceklis ar pietiekami lielu kolektīvu, daudziem darbiniekiem. Pašvaldībās viņam pieredze ir neliela. Ir interese par šo darbu," sacīja S.Duļbinska.  

M.Daniekam ir inženiera izglītība, viņam ir Rīgas Tehniskajā Universitātē un Latvijas Universitātē iegūti divi bakalaura grādi, kā arī maģistratūrā studējis kvalitātes vadību. Mācījies arī dažādos kursos, kuros iegūtas obligātās zināšanas, lai profesionāli varētu veikt vadītāja darbu.

 

M.Daniekam ir uzkrāta darba pieredze, strādājot akciju sabiedrībā "Latvijas finieris", SIA "Rubate" un SIA "RCI Gulbene". Viņš ir precējies, ģimenē audzina trīs bērnus - divus dēlus un meitu.

 

"Man ir svarīgi darīt savu darbu labi kopā ar cilvēkiem, kuri līdzīgi domā un strādā, lai novada attīstība tiktu virzīta uz priekšu. Galvenais ir iedzīvotāji, lai viņiem būtu, kur strādāt, dzīvot, atpūsties. Tas ir viens no mūsu pamatmērķiem," sacīja viņš.

 

Aldis Strads jautāja M.Daniekam, vai viņš būtu gatavs pierādīt sevi un turpināt strādāt šajā amatā arī pēc četriem gadiem. Atbilde bija apstiprinoša.

 

Stanislavs Gžibovskis atzinīgi izteicās par M.Danieku, kurš kā sava uzņēmuma pārstāvis Galgauskā piedalījies divu par Eiropas Savienības līdzekļiem finansētu projektu realizēšanā.

 

"Patīkami ar viņu strādāt. Punktuāli plāno darbus, un viss vienmēr ir izpildīts. Ar viņa iecelšanu izpilddirektora amatā novada dome būs tikai ieguvēja," sacīja S.Gžibovskis.

 

Guntis Blūms pauda, ka, noklausoties domē izskanējušo informāciju par M.Danieku, rodas priekšstats, ka šim cilvēkam izpilddirektora amatā būs īstā vieta.

 

"Priekšsēdētāja to varēs pierakstīt pie savām veiksmēm," sacīja G.Blūms.

Pievieno komentāru

Komentāri 41

viedais

Latvijai pie vadības stūres vajag vairāk strādīgus un izglītotus cilvēkus.

Tāpēc jau esam tik nabagi, un no bagātiem kolhoziem tik lupatas ir palikušas, kad pie varas nokļūst cilvēki, kuri nezin KĀ un KO darīt.

Beidziet riet - šis cilvēks var padarīt jūs bagātākus, atšķirībā no tiem, kuri jūs apzog, un kurus jūs par to mīlat.

pirms 10 gadiem, 2009.12.22 21:02

minka

Bet vai tad viņš bija īstais RCI vadītājs, īpašnieki tak ir citi

pirms 11 gadiem, 2009.07.10 20:50

Tik vien ir kā ārējā čaula.No cilvēcības tur ne smakas.Tāda papīru žurka un lielo vīru pakalpiņš vien ir.Būtu atvēris plašāk acis un paskatījies ko ar firmu ir sadarījis....Nu ko,ar RCI nekas prātīgs nesanāca,varbūt būs kāda jēga novados.Bet sarunāties viņš gan nejēdz,vai nu aizlaižas,vai noslēpjas aiz mapēm.
Saturieties novadi-jaunais "censoņa" ir klāt!

pirms 11 gadiem, 2009.07.10 14:43

Zinu gan ,kā ar tiem darbiem Stuckītim.Strādā vaiga sviedros.RCI vieta brīva,tikai nez vai viņš pats grib,vai ne!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.10 14:32

kaķene sunenei

nu nemaz jau nevar tā aiziet un kandidēt :)

pirms 11 gadiem, 2009.07.10 14:07

,,,,,,,,,,,,

Komentāri sastāv no viena cilvēka viedokļia...

pirms 11 gadiem, 2009.07.10 10:54

,,,

Jā, vajadzēja Stucu par izpilddirektoru, viņš vismaz zin kā darbu padarīt. Bet vai viņš pats to grib ?

pirms 11 gadiem, 2009.07.10 10:54

Vai tad Stucka izgāja no sava kabineta,tik traki komunicēja ar tautu ka prieks,risināja problēmas ? Tā ka padomājiet ,ko runājat.Raudātāji mīļie vajadzēja taču Stucku par izpilddirektoru.Baigi foršais.

pirms 11 gadiem, 2009.07.10 10:30

sunene

ārprāts! tak ejiet paši kandidējiet, piedalaties, parādat sevi nevis te vāvuļojat! Speciālisti atradušies!

pirms 11 gadiem, 2009.07.10 07:25

cilvēks no malas

Varbūt tomēr beigsim šo Māra analīzi,ja reiz ievēlēja,tad atļausim strādāt,laiks parādīs ,kuram taisnība.Jauns cilvēks ,jauns redzējums uz dzīvi..., būs jau labi!

pirms 11 gadiem, 2009.07.09 22:32

Labam vadītājam bez labas izgļtības vēl ir jābūt iedzimtām piemērotām rakstura un vadītāja īpašībām, kas dzīves gaitā un un vadītāja darba procesā pilnveidojas.

Labs, godīgs un izglītots cilvēks diezgan bieži vienkārši nevar būt vadītājs, jo daba viņam nav devusi tādas īpašības. Cilvēki bieži vien to nesaprot. Nepiemērots vadītājs mokās pats un nodara vairāk ļaunuma kā labuma vietā, ko aizņem.

Tajā pašā laikā ir cilvēki ar ne tik labu izglītību, bet ar iedzimtām līdera un vadītāja īpašībām. Paralēli darbam mācoties, viņi kļūst par nesalīdzināmi labākiem vadītājiem, nekā iepriekš minētie.

Tautā runā ( ne no RCI ), ka M. Danieks pieder pie 1. grupas.

pirms 11 gadiem, 2009.07.09 18:07

Visos laikos ir bijuši vadītāji un padotie. Celtniecības firmas vadītājam ir jābūt labi zinošam celtniecības jautājumos un darbiniekiem labiem sava aroda pratējiem, saņemot attiecīgu atalgojumu/arī krīzes situācijā pie patreizējām finansējuma iespējām/. Vadītājam ir zināmā mērā jābūt arī ,,psihologam,,, jo cik cilvēku tik raksturu. Pareizi vien būtu, ja Gulbenes novadā celtniecības darbus veiktu vietējās celtniecības firmas. Varbūt tagad Danieka kungs būs savā īstajā vietā, kur varēs plaši pielietot savas zināšanas. Reizumis vadītājam nemaz navajag tik daudz izpausties, ja ir padotie teicami darba veicēji.
Pēc manām domām RCI strādnieki savu ir sasnieguši/protams tie kuri savu darbu veic apzinīgi/, jo ne jau vadītājs ceļ ēkas un veic visus iekšdarbus. Ne jau visi varbūt vadītājos, kas gan veiks parastos darbus.

pirms 11 gadiem, 2009.07.09 17:25

Cik šo cilvēku zinu, varu teikt tik labu..novēlu izturību..
RCI darbinieki..cik jūs paši esat sasnieguši, lai citus peltu..?

pirms 11 gadiem, 2009.07.09 16:48

,,,

Re nu mīļā vadība, tauta par visu un viesiem zin labāk.

pirms 11 gadiem, 2009.07.09 16:25

jāaa

Cik noprotu izpilddirektoram ir diezgan dauz jāsaimnieko ārpus sava kabineta. Jāredz reāli dabā, kas notiek, jātiekas ar cilvēkiem, jāuzklausa viedokļi, vārdu sakot- jāsaimnieko. Varbūt beidzot sapratīs Māris, ka pie klienta arī ir jāizbrauc un jāaprunājas, nevis jāsēž savā kabinetā, kā visu varenajam un jādomā, ka RCI ir pasaules naba ap ko griežas Zeme. Uzņēmejs ir tad, kad nodibina savu firmu, iegulda SAVUS līdzekļus attīstībai un nes par to atbildību. Visu cieņu, bet īsti par uzņēmēju viņu nevarētu nosaukt. Strādāja bagātā firmā, no valdes ievēlēts, pie pilna maka pielikts, tad, kad pats to maku būtu piepildījis, un būtu firmas īpašnieks, tad jau neskrietu uz novadu - valstisku organizāciju.

pirms 11 gadiem, 2009.07.09 15:29

jāaa

Cik noprotu izpilddirektoram ir diezgan dauz jāsaimnieko ārpus sava kabineta. Jāredz reāli dabā, kas notiek, jātiekas ar cilvēkiem, jāuzklausa viedokļi, vārdu sakot- jāsaimnieko. Varbūt beidzot sapratīs Māris, ka pie klienta arī ir jāizbrauc un jāaprunājas, nevis jāsēž savā kabinetā, kā visu varenajam un jādomā, ka RCI ir pasaules naba ap ko griežas Zeme. Uzņēmejs ir tad, kad nodibina savu firmu, iegulda SAVUS līdzekļus attīstībai un nes par to atbildību. Visu cieņu, bet īsti par uzņēmēju viņu nevarētu nosaukt. Strādāja bagātā firmā, no valdes ievēlēts, pie pilna maka pielikts, tad, kad pats to maku būtu piepildījis, un būtu firmas īpašnieks, tad jau neskrietu uz novadu - valstisku organizāciju.

pirms 11 gadiem, 2009.07.09 15:27

Par iepirkumiem- būvniecības jomā, varētu apstrīdēt komentāros teikto, jo ne jau vienmēr noteicošais tonis bija RCI. Lieki būtu aizmirst to, ka savā laikā Saukuma kungs izveidoja savu firmu uz RCI bāzes rēķina un pietiekami nesamaksājot RCI darbiniekiem, bet vairoja savu bagātību. Protams ļaujot, arī RCI strādājošiem saviem draugiem veidot savas celtniecības firmas,kā rezultātā viņi krietni uzlaboja savu finansiālo stāvokli. Tas ir bijis visos laikos, ka roka roku mazgā.Tā saucamā krīze ir cilvēkiem, kuri godīgi pelna iztiku.

pirms 11 gadiem, 2009.07.09 14:49

Vova

Vai tas tagad varētu nozīmēt, ka iepirkumus būvniecības jomā tagad vinnēs tikai viena visiem labi zināma firma Gulbenē - ja kas, sākas ar burtu R un ar tai piederošajām "atvasēm"?

pirms 11 gadiem, 2009.07.09 09:50

dzina

Kāda priekšniece no teļkopējas var iznākt. Nekas labs tur nebūs.

pirms 11 gadiem, 2009.07.09 08:46

miedziņš

Jautri te pie Jums izskatās! Ir savējie , un tad jau vietēji "hūtes", "mākoņtēvi"un "neredzamās rokas" arīdzan! Gulbene rullē! Vispār tā interesanti vēsture rakstās, citādi jau snaudiens uznāca.

pirms 11 gadiem, 2009.07.09 08:28

Vietējās ziņas