Par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos sodīs bargāk

Par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos vai Nacionālo bruņoto spēku apsargājamos objektos kopš 1.jūlija var sodīt ar naudas sodu līdz 1500 eiro, “Dzirksteli” informē Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes sabiedrisko attiecību speciāliste Laima Ķevere.
Gulbenes novadā atrodas divi Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes teritorijas militārie objekti – O.Kalpaka ielā 58, kur atrodas Zemessardzes 25. kājnieku bataljona štābs, un Zemessardzes poligons Galgauskas pagastā.

Palielināt sodus bija nepieciešams
Salīdzinot ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā līdz šim noteikto, naudas sods ir būtiski palielināts. “Šāds risinājums bija nepieciešams, jo Latvijā strauji attīstās militārā infrastruktūra un pieaug militāro mācību intensitāte. Militārajos objektos vai Nacionālo bruņoto spēku apsargājamos objektos nav pieļaujama personu atrašanās bez atļaujas,” uzsver L.Ķevere.
Bez saskaņošanas ar valsts aizsardzības objekta valdītāju ir aizliegts fotografēt, filmēt vai citādā veidā dokumentēt valsts aizsardzības objektu, kā arī veikt bezpilota gaisa kuģa lidojumus tuvāk par 500 metriem horizontālajā plaknē no militārās infrastruktūras objektiem, kuri tiek izmantoti Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām.
Iedzīvotājiem ir tiesības, iepriekš saskaņojot ar attiecīgo vienību, apmeklēt vienību izvietojumus (militāros objektus), iepazīstoties ar karavīru sadzīves apstākļiem, viņu materiāli tehnisko nodrošinājumu un militāro apmācību.

Pārkāpumi pēdējos gados nav bijuši
Valsts policijas pārstāve Zane Vaskāne informē, ka Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirknī līdz šim nav saņemta informācija par pārkāpumiem, kas saistīti ar patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos Gulbenes novadā.
Militārās policijas štāba priekšnieks pulkvežleitnants Artūrs Ludboržs informē, ka administratīvo pārkāpumu procesu par administratīvajiem pārkāpumiem aizsardzības jomā no 1.jūlija veic Militārā policija. Pirms tam kompetentās iestādes administratīvo pārkāpumu procesa veikšanā bija Valsts policija, pašvaldības policija un Civilās aviācijas aģentūra.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas