Par sevi atgādina maksātnespējīgā “Energo pārvalde” 4

Vairāku Gulbenes daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji “Dzirkstelei” stāsta, ka jutušies ļoti izbrīnīti, šopavasar piepeši saņemot vēstuli no parādu piedzinēja, kas ir rīkojies maksātnespējīgās SIA “Energo pārvalde” vārdā.

Sašutumu un neapmierinātību šajā sakarā redakcijai pauduši vairāki bijušie šīs firmas klienti, kuri atgādināja - “Energo pārvalde” bankrotēja, uz neatdošanu paņemot sev līdzi daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanas naudas uzkrājumu. “Kā rīkoties? Maksāt piedzinējam “Energo pārvaldes” piestādīto rēķinu vai nemaksāt?” jautā ne viens vien gulbenietis.

“Dzirkstele” ir aptaujājusi šādu brīdinājuma vēstuļu saņēmējus. Vairāki saka, ka atsūtīto rēķinu par it kā izveidojušos parādu ir nekavējoties samaksājuši norādītajā termiņā. Citi grib izmantot savas likumīgās tiesības un apstrīdēt rēķinu.

Tā kā šāda satura brīdinājumu vēstules ir attiecināmas ne tikai uz privātajiem, bet arī uz pašvaldības dzīvokļiem namos, kurus savulaik apsaimniekojusi SIA “Energo pārvalde”, pašvaldībā ir pievērsta uzmanība šim jautājumam.

24.aprīlī novada pašvaldības mājaslapā ir publicēts aicinājums iedzīvotājiem katram pašam rūpīgi lasīt un izvērtēt savā pastkastītē saņemtās brīdinājuma vēstules saturu. Pašvaldības mājaslapā uzsvērts: “Vai brīdinājumā ir norādīts, par kādu tieši pakalpojumu nav veikta samaksa, kādi tieši rēķini nav apmaksāti, par kādu tieši laika periodu nav veikta samaksa par sniegto pakalpojumu un kāds ir saistības pamats, tas ir, līgums, kas regulē savstarpējās attiecības, tiesības un pienākumus?” Norādīts arī, ka jāpievērš uzmanība, vai brīdinājumā ir atspoguļots, no kādām izmaksām sastāv parāds. Gadījumā, ja parāds ir par mājas uzkrājuma veidošanu, šādas izmaksu pozīcijas pieprasīšana ir nepamatota. 

Novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs “Dzirkstelei” saka – neskaidrību gadījumā iedzīvotājiem ir jāmeklē juridiskā palīdzība. Pēc mutiska ieteikuma var vērsties arī pie novada pašvaldības juristiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

liza

Nozog tavu sūri, grūti pelnīto naudu un tev vēl par to ir jāmaksā sods. Tas ir apmēram tā, ka zaglis tev nozog televizoru, bet aizmirst nospert antenu un par to tu viņam dabū samaksāt, jo, redz tā antena nāca komplektā ar TV., nu kaut kā tā.

pirms gada, 2019.05.07 11:18

eks

šito parādu izsolīja tiesu izpildītāji pirms pāris mēnešiem. jebkurš varēja pārpirkt kopējo parādu par zemāku cenu un piedzīt no visiem pārējiem par reālā parāda cenu. tīrs bizness, nekā personīga, vienkārši baigā ņemšanās, lai no visiem piedzītu visu summu.

pirms gada, 2019.05.08 00:54

Liza

Šinī situācijā sanāk, ka apzagtos cilvēkus apzog līdz galam. Saprotams, ka nav taisnīgi, ka vieni ir samaksājuši visus rēķinus, bet daļa cilvēku, redzot situāciju ar bankrotu, neredzēja jēgu maksāt tai bandai.

pirms gada, 2019.05.08 07:55

Kurmis

Kam un galvenais par ko tad ir jāmaksā ? Mājas uzkrājums pienākas mājai, Energo pārvaldei pienākas desmitā daļa. Tie, kuri samaksāja varēs tiesāties līdz baltkvēlei, nauda tu tū.

pirms gada, 2019.05.08 10:04

Vietējās ziņas