Par SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" darbu nesūdzas

Nacionālo ziņu aģentūra "Leta" informē, ka 2013.gadā par dzelzceļa transporta pārvadājumu nozares darbu ir saņemtas 177 sūdzības un priekšlikumi, kas ir par 69 sūdzībām vairāk nekā 2012.gadā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā norāda, ka galvenokārt pasažieri ar savām pretenzijām ir vērsušies tieši pie pārvadātāja - AS "Pasažieru vilciens", kas pērn saņēmis 172 sūdzības. Bet regulatorā ir iesniegtas piecas sūdzības. Pārējie pasažieru pārvadātāji - SIA "Gulbenes-Alūksnes bānītis" un SIA "LDZ Cargo" - sūdzības nav saņēmuši.

Dzelzceļa transporta pasažieri uzņēmumā "Pasažieru vilciens" bieži vien ir vērsušies ar lūgumu atdot atpakaļ naudu par neizmantotajām braukšanas biļetēm sakarā ar vilciena kavēšanos vai atcelšanu (27% no sūdzībām) un priekšlikumiem par vēlamajām izmaiņām vilcienu kustības sarakstā (22% no sūdzībām). Salīdzinot ar 2012.gadu, minēto sūdzību un priekšlikumu skaits ir divkāršojies.

Īpaši pieaudzis iesniegumu skaits par naudas atdošanu atpakaļ - no 11 iesniegumiem 2012.gadā līdz 46 iesniegumiem 2013.gadā. Vairākos gadījumos pasažieri ir uzskatījuši, ka vagonu skaits nav pietiekams. Tāpat pārvadātājs saņēmis sūdzības par vilcienu kustības grafika neizpildi. Sūdzību skaits par vilcienu kustības grafika neizpildi ir pieaudzis no desmit sūdzībām 2012.gadā līdz 25 sūdzībām 2013.gadā. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas