Par sirdsdarbu ir pienācīgi jāmaksā

"Ja agrāk medicīnas māsas bija grūti pierunāt dežurēt svētku dienās vai brīvdienās, tad šodien viņas ar lielāko prieku piesakās dežurēt papildus, jo ir vajadzīga nauda iztikai. Pat tad, ja kāda medicīnas māsa saslimst, citas ir priecīgas, jo būs iespēja papildus nopelnīt. Tas izklausās drūmi," saka I.Ziediņa.

Diemžēl ir medicīnas māsas, kas piestrādāt brauc pat uz Rīgu, jo ar 270 latiem mēnesī uz papīra, kas tiek maksāti par pamatslodzi, iztikt nevar. 26.septembrī Rīgā pie Saeimas nama notiks ambulatoro medicīnas darbinieku pikets.

"Mēs šodien dzīvojam un ceram, ka medicīnas darbinieki varbūt tiks sadzirdēti. Ja tā nebūs, tad, iespējams, oktobrī būs jāpiedalās protesta akcijā, pirms tam izlemjot, kurš paliks strādāt, kurš dosies uz Rīgu, lai paustu savu attieksmi," saka I.Ziediņa.

Būtiska ir attieksme

I. Ziediņa darba gaitas sākusi kā medicīnas māsa Gulbenes slimnīcas uzņemšanas nodaļā, kur nostrādājusi 14 gadus, kam sekojis darbs terapijas nodaļā, tad vecākās medicīnas māsas pienākumi neiroloģijas nodaļā.

"Pa šiem gadiem medicīna ir ārkārtīgi attīstījusies, jo, kad sāku strādāt, injekcijas izdarījām ar stikla šļircēm, arī diagnosticēšanas metodes bija daudz vienkāršākas. Lai gan šodien slimnieku skaits stacionārā ir mazāks, darba apjoms ir palielinājies, jo klientu prasības medicīnas darbiniekiem ir salīdzinoši lielākas. Būtiska ir ne tikai medicīnas darbinieka rīcība, bet pat balss intonācija. Pacienti vēlas visu zināt par savu veselību, un es viņus saprotu," saka I.Ziediņa.

Terapijas blokā šobrīd lielākais jaunums ir īpašs pacientu pacēlājs, kas ievērojami atvieglo medicīnas māsu un sanitāru darbu. "Katru gadu nākas apgūt kaut ko jaunu, tāpēc brīnāmies, kā agrāk medicīnas māsas spējušas iztikt bez modernas aparatūras," piebilst virsmāsa.

Viņa novērojusi, ka slimnīcā nonāk pacienti ar salīdzinoši ielaistām slimībām, daudz sarežģītāku slimības diagnozi, jo cilvēki aptiekā pērk lētākās zāles, baidās ņemt darba nespējas lapu.

Galvenais - darba organizācija

I.Ziediņa šobrīd galvenokārt atbild par nodaļas darba organizāciju, tādējādi attālinoties no praktiskās medicīniskās palīdzības sniegšanas pacientiem, kas joprojām ir viņas sirdslieta.

"Tagad esmu tiešākā kontaktā ar saviem 14 darbiniekiem, kas terapijas blokā sniedz medicīnisko palīdzību 30 pacientiem. Domāju, ka mēs labi saprotamies, jo mēģinu katram rast savu pieeju. Manā darbā nav divu vienādu dienu," saka I. Ziediņa.

Viņai līdzīgi kā pārējiem slimnīcas darbiniekiem rūp ārstniecības iestādes nākotne, kas atkarīga no valsts attieksmes pret medicīnu kopumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas