Par ziedojumu atlīdzina ar produktiem

Lai atbalstītu zemniekus un Latvijas ekonomiku kopumā, kā arī lai cilvēki uzturā lietotu svaigu pārtiku, Latvijas Lauku atbalsta asociācija sadarbībā ar biedrību "s - putns" uzsākusi akciju laucinieku atbalstam.

Akcijas laikā iedzīvotāji, kuri vēlas ziedot kādai Latvijas zemnieku saimniecībai, aicināti rakstīt uz e - pastu "zemniekiem@gmail.com" vai zvanīt pa tālruni 26346944, norādot, kas būtu tie produkti, kurus ziedotājs vēlētos saņemt pretī. Piemēram, par 35 santīmiem ziedotājs dāvanā no zemnieka saņem litru piena un tamlīdzīgi.

Kā ziņu aģentūrai "Leta" stāsta "s - putns" pārstāve Lana Saksone, šīs akcijas mērķis ir parādīt, kā ātri un efektīvi iespējams palīdzēt izdzīvot zemniekiem. Par šādu akciju esot izrādījušas interesi arī vairākas zemnieku saimniecības, jo no ziedojumiem Latvijā netiek ieturēti nodokļi. Akcijas rīkotāji iesaka cilvēkiem savstarpēji kooperēties, piemēram, ziedot varētu darba kolektīvs, draugi vai ģimenes, pie kuriem zemnieks, kurš saņēmis šo ziedojumu, ar produkciju ierastos personīgi.

Gulbenes lauksaimnieku biedrības konsultante Mudīte Motivāne uzskata, ka pašreizējā krīzes situācijā tā ir iespēja, kā palīdzēt grūtībās nonākušajiem zemniekiem.

"Šo ideju atbalstu, ja ziedotājs un zemnieks vienojas par normālu cenu, kā arī, ja ir produkcijas pārpalikums. Tiklīdz būs sakārtots tirgus jautājums, šī akcija savu nozīmi zaudēs. Ziedotājam ir jāpārdomā, kādus produktus viņš vēlas saņemt par ziedojumu," uzskata konsultante.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas