Parādu dēļ pilsētā draud nepieslēgt siltumu 32

Gulbenē pie vairākām daudzdzīvokļu mājām iedzīvotāji ieraudzījuši piespraustas lapiņas ar paziņojumu, ka apkures parādu dēļ pieslēgšana siltumam var aizkavēties. Kādā daudzdzīvokļu ēkā mājas vecākais staigājis pa dzīvokļiem, lai informētu iedzīvotājus par centrālapkures parādiem.

SIA "Vidzemes enerģija" direktors Gvido Stucka "Dzirkstelei" saka, ka "viss ir iedzīvotāju - dzīvokļu īpašnieku - ziņā". Viņš atzīst, ka ir tādi dzīvokļu īpašnieki, kuri neko nedara, lai dzēstu savu apkures parādu. Šāda situācija varot ietekmēt to, ka "iespējams, kāda māja paliks nepieslēgta" siltumam.

 

G.Stucka uzsver, ka katrs dzīvokļa īpašnieks ir atbildīgs par sevi. Tāpēc viņš aicina parādniekus nākt uz SIA "Vidzemes enerģija" un vienoties par parāda atmaksas termiņu.

 

Iedzīvotāju parāds kopumā par jau saņemto siltumu iepriekšējās apkures sezonās Gulbenē diemžēl nesamazinoties. Gulbenes novada domē "Dzirkstele" noskaidroja, ka saskaņā ar SIA "Vidzemes enerģija" sniegtajām ziņām iedzīvotāji par jau saņemto siltumu iepriekšējās apkures sezonās ir palikuši parādā vairākus simtus tūkstošu latu. Precīzus skaitļus "Dzirkstelei" neviens negribēja nosaukt, taču noslēpumainība liek domāt, ka situācija ir pasliktinājusies. Esot raksturīgi, ka cilvēki maksā kārtējos parādus, bet neliekas zinis par vecajiem, taču tos neviens nenorakstīs.

 

Cik reāli ir draudi?

Gulbenes novada domes Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons uzskata, ka šis ir īstais brīdis, lai "iedzīvotājiem nestu šo vēstījumu", kad ir skaidrs, "viņi par to uztrauksies". Viņš uzsver, ka viņam personīgi sarunās ar SIA "Vidzemes enerģija" vadību nav nosaukta neviena konkrēta dzīvojamā māja, kurai nebūs apkures.

 

"Ja mājā vismaz kāda dzīvokļa īpašnieki ir norēķinājušies ar SIA "Vidzemes enerģija", siltums ir jāpieslēdz, jo pretējā gadījumā tāda rīcība uzskatāma par līguma saistību nepildīšanu no pakalpojuma sniedzēja puses," skaidro Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Andis Caunītis.

 

Gulbenes novada domes Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Vita Kravale "Dzirkstelei" saka, ka, viņasprāt, situācija Gulbenē diezin vai ir tik kritiska, ka kādu māju vispār varētu nepieslēgt apkurei, jo tad tiktu aizskartas to dzīvokļu īpašnieku tiesības, kuri cītīgi veic visus maksājumus. Taču dažā mājā Gulbenē apkures sezona var kavēties, uzskata juriste.

 

Kur rast izeju no situācijas?

"Dzirksteles" rīcībā ir informācija, ka Gulbenē daudzdzīvokļu māju vecākie piedāvā nomaksāt parāda kopsummu no mājas naudas uzkrājuma. Atsevišķās daudzdzīvokļu mājās jau sen ir šāda prakse. 

 

A.Pētersons atzīst, ka tas nesekmēs parādniekos centienus atrast līdzekļus savu finanšu saistību kārtošanai, jo ir arī ļaunprātīgie nemaksātāji. Mājai nomaksājot atsevišķu dzīvokļu parādus, turpmāk pašai (mājas vecākā personā) un ēkas apsaimniekotājam būtu jāgādā par zaudējumu piedziņu no parādā palikušajiem dzīvokļiem, taču nav skaidrs, cik tas ir reāli.

 

Savukārt A.Caunītim šķiet, ka apkures parādu "dzēšanu" no daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanas naudas "nevajadzētu ieviest".

Pievieno komentāru

Komentāri 32

Ko Jūs te ņematies.... meklējat attaisnojumus nemaksātājiem... ja nespēj maksāt meklē- lētāku dzīves vietu. Man ir zimāmas ģimenes, kuras apzinas, ja izmanto labierīcības, tad jāmaksā, kaut arī mēnēša beigās pašiem nav ko ēst. Maksātāji nav atbildīgi par nemaksātājiem!!!

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 15:18

Ziņa

Ir zināms,ka ģimenes ,kuras saņem pabalstus kā maznodrošinātās,faktiski strādā nelegāli - haltūirē,un saņem vairāk kā ģimenes ar minimālo algu.Diemžel tādi pie mums likumi.Vēl viens variants: darba vietā saņem minimlo algu,plus aploksnē.Izdalot uz vairākiem ģimenes locekļiem,rezultātā sanāk maznodrošinātā ģimene.Noformē visus papīrus un saņem pabalstus.Papildus vēl nemaksā arī par apkuri.

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 12:49

:[

Varbūt atcelt daudzbērnu ģimenēm?
.......................
Daudzbērnu ģimene, kurā vecāki nevar nodrošināt saviem bērniem barību un siltumu, ir bezatbildības sekas, nevis solidāri uzturams veidojums. Atbildībai jābūt jau pret neuztaisītiem bērniem, nevis jādemonstrē cik auglīgi un ražīgi esat.

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 12:32

:[

maznodrošinatai personai atcelt maksu par siltumu!
......................
Komunismu un visu banku parādu atlaišanu negribi?

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 12:21

paskaidro, kāpēc maznodrošinātajiem atcelt? Varbūt atcelt daudzbērnu ģimenēm?

pirms 8 gadiem, 2012.10.08 10:52

maznodrošinatai personai atcelt maksu par siltumu!

pirms 8 gadiem, 2012.10.07 22:41

jūtos ap***a

Nu kaut kas jau ar tiem ūdens pārrēķiniem kārtībā nav.Man divistabnieks,kaimiņam arī-mana ģimene patērē ūdeni apm.8.kubi,kaimiņa 4.Pārrēķinā manus astoņus reizina ar kaut kādu mistisku koeficientu,kaimiņa četrus arī.Līdz ar to sanāk,ka es pārrēķinā samaksāju uz pusi vairāk nekā kaimiņš.Vai mani soda par to,ka es vairāk tērēju ūdeni,jeb es esmu vairāk vainīga,ka mājai ir ūdens zudums?Nesaprotu.Sen domāju, ka laikam kaut kur jāgriežās pēc padoma un jāmēģina pacīnīties valsts līmenī,jo Gulbenē taisnību meklēt ir bezjēdzīgi.Tas kaimiņš pieminēts tikai piemēra pēc,ne tāpēc,ka man būtu žēl vai,kas tamlīdzīgs.Mājas sapulcē par šo tēmu runājām-protams ir gandrīz neiespējami noķert,kurš zog ūdeni,daudzi nelaiž mājas vecāko skaitītājus pārbaudīt.Nu tad lūdzu,lai Alba dala to pārtēriņu uz visiem tiem,kas neuzrāda skaitītāju rādījumus.

pirms 8 gadiem, 2012.10.07 20:39

Spraudenis

Suņi rej,karavāna iet tālāk! Jūs paintresējaties kādas algas saņem kaut vai " Vidzemes enerģijā" Tās no mūsu iedzīvotāju iemaksām par siltumu.

pirms 8 gadiem, 2012.10.07 18:16

Urķis

Gribētos zināt,kur palika tie trīs katli,kuri bija uzstādīti papildus,un to vērtība tika iekļauta tarifā.Tad jau vajadzēja iedzīvotājiem veikt pārrēķinu un atmaksāt šo summu.
Kaut kāds absurds notiek Gulbenē,izsakot domu,ka nemaksātāju parādus varētu dzēst no mājas uzkrājumiem.Ja mājai sāks tecēt jumts, jeb notiks kāda cita ķibele- naudas nebūs ar ko veikt remontu.Atkal maksās tie,kuri ar savām iemaksām veidojuši uzkrājumu tekošiem remontiem.
Par gāzes katlu un gāzi arī klusums.Nevar saprast,vai viņu pārdot,vai pērk - iekurina labi ka divreiz pa ziemu.Kaut kāds murgs!

pirms 8 gadiem, 2012.10.07 18:07

Moriartijs

KNABAm ir jatver Gulbene patstaviga izmeklesanas nodala, ta ertak

pirms 8 gadiem, 2012.10.07 16:04

xxx

No šā gada 1.jūlija Rīgā norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju piemēros cenu 45,42 lati par megavatstundu (bez PVN), kas ir par 6% augstāka nekā jūnijā, un pārsniegs 2008.gadā sasniegtos cenu griestus, portālu "Delfi" informēja uzņēmumā "Rīgas Siltums" (RS).

pirms 8 gadiem, 2012.10.07 15:34

zinosh

sākam sūtīt vēstules uz knabu, būs kā ar kultūras centru.
knab@knab.gov.lv

pirms 8 gadiem, 2012.10.06 19:17

Oi kāds cirks būtu, ja ielauztos KNAB vai kas cits kādā no tiem kantoriem. Ka tik pašiem labi, ne iedzīvotājiem.

pirms 8 gadiem, 2012.10.06 18:56

123

vispirms ir jāierosina lietas pret visiem šiem gvido stuckām, vidzemes enerģiju un gulbenes pašvaldības uzņēmumu "g.nami", kuri ļaunprātīgi nav piegādājuši atbilstošas kvalitātes pakalpojumu, bet ir izspieduši iedzīvotāju līdzekļus; tikai tad g.stucka var sākt runāt par parādiem, bet vispirms jārunā par nesamērīgi dārgu un neadekvātu pakalpojumu, prettiesiskiem līgumiem, kurus v.enerģija slēdz ar personām, kurām nemaz nav tiesību slēgt siltumenerģijas piegādes līgumu;
gulbenes pašvaldība izmanto to, ka gulbenes novada iedzīvotāji vairumā ir "tērēti" - "mucā auguši, pa spundi baroti" un vienīgais, ko viņi prot ir lūgt sociālos pabalstus, nevis prasīt atbilstošu kvalitāti, atbilstošu preci un adekvātu samaksu!
tāpēc šādi stuckas var plātīties un stāstīt kartējās muļķības un pamuļķi tik māj ar galvām! man stuckas "siltums" nav vajadzīgs, jo viņa tāpat nekad nav, radiatori auksti, bet rēķinu stucka neaizmirst piestādīt! visas tās padomju paliekas, kas gulbenē iesēdējušās kā kraukļi, stepanovi, daudziņas un visi, kas piesavinājās pilsētai piederošu infrastruktūru un katru gadu iedzīvojas uz cilvēku rēķina kā stuckas, kalmaņi un adamoviči - šie visi sen bija izslaukāmi ar lielu sūnainu slotu!
kur ir konkurence? kur ir alternatīvie enerģijas veidi? kāpēc mums gadu no gada jāpērk nederīgs pakalpojums par lielu naudu?

pirms 8 gadiem, 2012.10.06 16:31

Pilnīgi piekrītu,ka tarifs ir par augstu..kur lai cilveki nem to naudu,lai visu nomaksatu,jo siltums jau nav vienigais maksajums.

pirms 8 gadiem, 2012.10.06 12:10

Ir

Ir arī ļaunprātīgi nemaksātāji par apkuri. Arī par ūdeni,vienkārši nelietīgi šmaucas. Alba,savukārt, to nosedz, pieliekot maksātājiem papildus maksu par iepriekšējo periodu. Jo godīgāk maksā, jo vairāk pieliek. Un visi ar to samierinās. Kamēr tā būs, ļaunprātīgo nemaksātāju netrūks. Arī pašiem iedzīvotājiem jābūt aktīvākiem un nav ar to jāsamierinās,jo mājas pārvaldnieki neko nedara mīļā miera labad.

pirms 8 gadiem, 2012.10.06 08:15

:)

Piešķiriet atlaides tiem, kas maksā laikā un sistemātiski!

pirms 8 gadiem, 2012.10.05 22:55

ewei

A derētu gan nopublicēt tos diezgan turīgos nemaksātājus avīzē ! Ai kā derētu!

pirms 8 gadiem, 2012.10.05 19:41

pensionāre

Jūs domājat,ka pensionāriem ar 160,- latu pensiju ir viegli samaksāt par apkuri? Pretēji tiem ,kuri brauc ar dārgām mašīnām un nemaksā par apkuri,pensionāri apzinīgi maksā.SIA "Vidzemes enerģija" ir pati vainīga,ka pieļāva nemaksāt un savlaicīgi nerīkojās ,lai piedzītu parādus Pilsētas dome izceļ gan no dzīvokļa nemeksātāju,bet ierāda jaunu dzīvokli,un sakrātie parādi paliek uz mājas rēķina.Kā to izskaidrot un kas tos segs?
Tas ir absurds,ka jācieš tiem,kuri apzinīgi maksā." Vidzemes enerģija" droši ka pacels vēl tarifu,lai tādā veidā segtu nemaksātāju parādus.Kas maksā tas maksā un kas nemaksā,tas arī nemaksās.

pirms 8 gadiem, 2012.10.05 19:36

Vietējās ziņas