Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Paraksta līgumu par Stāmerienas pils jumta un fasādes atjaunošanu un restaurāciju 9

9.maijā, tiekoties Gulbenes novada pašvaldības vadībai un pilnsabiedrības “RERE MEISTARI 1” pārstāvjiem, tika parakstīts 1 476 381,22 eiro vērts līgums par Stāmerienas pils jumta un fasādes atjaunošanu un restaurāciju, kā arī pārrunāts darbu organizācija, realizējot projektu. Par to informē Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane.

Viņa atklāj, ka būvdarbus plānots sākt šāgada jūnijā un beigt 2019.gadā. "Šajā laikā pils apmeklētājiem būs slēgta, savukārt tūrisma informācijas centrs tiks pārcelts uz Stāmerienas tautas namu," norāda speciāliste.

Stāmerienas pils ārējā veidola atjaunošana notiks projekta “Gaismas ceļš caur gadsimtiem” ietvaros, kura īstenotājs ir Alūksnes novada pašvaldība, bet partneri – Gulbenes novada pašvaldība, Cesvaines novada dome un Smiltenes evaņģēliski luteriskā draudze. "Vēl šī paša projekta laikā pilī tiks izveidota ekspozīcija par tās vēsturi un Volfu dzimtu," piebilst G.Kalmane.

Būvdarbiem un ekspozīcijas izveidošanai kopumā ieplānoti aptuveni 1,5 miljoni eiro, no kuriem 350 000 eiro būs Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, savukārt 15 441,18 eiro – valsts budžeta finansējums. Pārējās izmaksas segs no pašvaldības budžeta līdzekļiem. Būvuzraudzību būvdarbiem Stāmerienā veiks SIA “Warss+” par 15 638,04 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

eh

Miljons mums nodokļos atņemtās naudiņas - vecos mūros, nevis cilvēkos. Skumji. Maksās visi - iegūs daži:(

pirms 2 gadiem, 2018.05.14 19:40

lasītājs

Viens sakopts īpašums, skaisti... neesi pesimists :)

pirms 2 gadiem, 2018.05.15 08:16

melnais caurums

Madonā ir Smeceres trase,kur gāž iekšā miljonus,pilnīgi bez jebkādas reālas atdeves.Gulbenei arī tagad būs branta saēsti pusbrukuši mūri,kuri iesūks mizīgus līdzekļus bezjēdzīgi.Es esmu pret!

pirms 2 gadiem, 2018.05.15 08:26

lasītājs

Kāpēc mēs esam tik nepozitīvi, skaudīgi??? Vai ir žēl ka sakārto Latvijas vidi? Ir kur atpūsties, sportojot vai kā citādi, prieks, ka šo sakopto vidi apmeklē tūristi...ne tā..es esmu tikai par to, ka viss ir tīrs , sakārtots, bet ne pabalstos izmestā nauda...cilvēku slinkuma dēļ, lielākoties.

pirms 2 gadiem, 2018.05.15 09:25

Nepopulārs viedoklis

Esmu pret pabalstiem "profesionālajiem" bezdarbniekiem. Rokas ir, kājas ir, galva ir - tad domā un dari! Tāpat kā visi citi, kuri nedzīvo uz šādiem pabalstiem un mana, tava un mūsu nodokļu rēķina. Dabā ir iekārtots tā, ka ja putns vai dzīvnieks nestrādātu, viņš neizdzīvotu. Atšķirībā no viņiem, cilvēkiem ir nesalīdzināmi vairāk iespēju sevi apgādāt. Kas to negrib darīt, lai iet bojā, kam tāds slogs bez atdeves mums pārējiem vajadzīgs? Bet vide ir mūsu kopīpašums, tādēļ ir pareizi, ka ieguldām naudu tās sakārtošanā.

pirms 2 gadiem, 2018.05.15 12:43

:)

Vai tu zini kāpēc tava papiņa sēkliņa apaugļoja tavas mamītes oliņu. Ne jau tāpēc, lai radītu kustoni, kurš izlems kam dzīvot, kam nē. Ādolfs jau ietestēja tavu ideju. Kā beidzās - pats zini. Atslēgas vārds - humānisms.

pirms 2 gadiem, 2018.05.15 18:45

?

Miljons tur, miljons šur..... Bet uz Stāmerienu jābrauc pa tādu ceļu! Pašiem nav kauns, lielajiem dalītājiem?

pirms 2 gadiem, 2018.05.17 08:06

Gulbis

Slikti sekojat ziņām. Ieskatieties Latvijas Valsts ceļu mājaslapā. Tur redzēsiet, ka ceļa seguma atjaunošanu sāks 10km posmā no pilsētas robežas uz Balvu pusi, kā arī 3km posmu gar Stāmerienas pili, baznīcu un skolu. Apskatiet visu karti kārtīgi.
Lūk saite, lai Jums vieglāk:
https://lvceli.lv/

pirms 2 gadiem, 2018.05.18 04:20

Tam :)

Lasi uzmanīgāk! Rakstīju "profesionālajiem". Tas nozīmē- pret cilvēkiem, kas humānu palīdzību izmanto ĻAUNPRĀTĪGI, vēloties turpmāko dzīvi nodzīvot mūžīgā atvaļinājuma režīmā. Tie nav tie, kuriem palīdzība nepieciešama tikai uz neilgu laiku, piekrīti? Tādēļ piesaukt palīgos Hitleru šajā sakarā ir vismaz nevietā:))) Komentāru vajag bliezt tad, kad patiešām saproti, par ko ir runa, labestīgais oponent. Šoreiz nesaprati:((((

pirms 2 gadiem, 2018.05.19 09:49

Vietējās ziņas