Paraksta sadarbības līgumu ar Sijezenas un Hizi rajoniem Azerbaidžānā

6.septembrī, starp Gulbenes novada domi un Azerbaidžānas Hizi rajona izpildvaru tika parakstīts sadarbības līgums.  Par to informē aģentūra LETA.

Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica stāsta, ka līguma mērķis ir nostiprināt savstarpējo sadarbību kultūras, tūrisma, veselības aizsardzības jomās, kā arī atbalstīt ekonomisko un lietišķo saišu veidošanu.

"Tas paredz draudzīgo attiecību paplašināšanu starp Hizi rajona un Gulbenes novada iedzīvotājiem - pieredzes apmaiņas veicināšanu starp Hizi rajona izpildvaru un Gulbenes novada domi attīstības projektu īstenošanā, kultūras un lietišķo saišu veicināšanu, sadarbību kultūras, tūrisma, vides aizsardzības un kultūras mantojuma aizsardzības un saglabāšanas jomā," norāda speciāliste.

Gulbenes novada pašvaldības mājaslapā Gunta Krevica stāsta, ka abas puses ir vienojušās, ka veicinās pieredzes apmaiņu lauksaimniecības un komunālās saimniecības jomā, atbalstīs iedzīvotāju līdzdalības projektus un speciālistu sagatavošanu, kā arī izveidos Azerbaidžānas kultūrai veltītu stūrīti kādā no Gulbenes (vai novada) parkiem, kā arī tādu pat stūrīti Hizi rajona parkā, kas veltīts Latvijas kultūrai.

Līgumu Gulbenes novada domes vārdā parakstīja domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs, bet Hizi rajona izpildvaras vārdā Izpildvaras vadītājs Hazars Aslanovs.

Līguma parakstīšanas brīdī klāt bija arī Vidzemes plānošanas reģiona vadītājs Hardijs Vents, Gulbenes novada domes deputāti, pārvalžu vadītāji un speciālisti.

Azerbaidžānas delegācija Gulbenes novadā uzturējās no 5. līdz 7.septembrim.

Vizītes laikā jaunie sadarbības partneri apmeklēja Rankas pagastu, piena pārstrādes uzņēmumu AS „Rankas piens”, Rankas pamatskolu, kāpostu pārstrādes uzņēmumu SIA „Dimdiņi”, piedalījās Bānīša svētkos Gulbenē un Stāmerienā.

Šodien un rīt  Azerbaidžānas Sijezenas un Hizi rajonu izpildvaras viesojas Valmierā.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas