Parakstīs Gulbenes un Balvu slimnīcu apvienības līgumu 7

Reanimatologs, ķirurgs, ginekologs un terapeits dežurēs 24 stundas
Piektdien, 31.jūlijā, Gulbenes novada domes deputāti lems par pašvaldības kapitālsabiedrības "Gulbenes slimnīcas" kapitāldaļu turētāja maiņu. Līdz šim šis bija rajona padomes uzņēmums, bet tagad piederēs novada domei.

Šo jautājumu, gatavojot lēmuma projektu domes sēdei, šodien iztirzāja paplašinātajā finanšu komitejas sēdē, kurā bez komitejas locekļiem piedalījās arī vēl citi novada domes deputāti. Kopumā komitejas sēdē piedalījās 14 deputāti. Taču balsošanā piedalījās tikai komitejas locekļi, no septiņiem uz sēdi bija ieradušies seši, izņemot Nikolaju Stepanovu.  

"Gulbenes slimīcai" ir piešķirts daudzprofila neatliekamās medicīniskās slimnīcas statuss. Valsts noslēgusi īgumu ar šo slimnīcu termiņam no 1.jūlija līdz šā gada beigām. Finansējums ir par 60 procentiem mazāks nekā pirmajā pusgadā.

 

"Visas tās problēmas, kādas ir valstī, tādas ir arī "Gulbenes slimnīcai"," teica "Gulbenes slimnīcas" vadītāja Mudīte Jaceviča.

 

Viņa informēja deputātus par slimnīcas iecerēto reorganizāciju. Plānots, ka perspektīvā veidosies Gulbenes un Balvus slimnīcu apvienība. "Bijām tādā situācijā, kad jādomā, kā saglabāt slimnīcu Gulbenē. Tikai apvienība varēja to glābt," komitejas sēdē sacīja Gulbenes novada domes deputāts Māris Raģelis. Viņš uzsvēra, ka šis nebija politisks, bet gan "tīri finansiāls lēmums".

 

Diskutē par juridisko adresi

Paredzams, ka tuvākajā nākotnē "Gulbenes slimnīca" un "Balvu slimnīca" parakstīs oficiālu šo divu ārstniecības iestāžu apvienošanās līgumu. Bijusi aizķeršanās, izvirzot pārstāvniecību Balvu pusē, jo tur agrākā rajona robežās ir izveidojušies četri novadi. Ticis nolemts, ka visi četri novadi līgumu parakstīs vienojoties, lai slimnīcu apvienību 50 pret 50 procentiem pārstāvētu kā Balvu, tā Gulbenes puse.

 

"Slimnīcu apvienība strādās uz līdzvērtīgiem pamatiem," sacīja M.Jaceviča.

 

Vēl priekšā esot politiskā diskusija par to, kur būs jaunās slimnīcu apvienības juridiskā adrese.

 

"Esmu ļoti stingri pārliecināta, ka šīs slimnīcu apvienības juridiskajai adresei ir jābūt Gulbenē. Mūsu statuss ir augstāks nekā pašreizējais "Balvu slimnīcas" statuss. Tomēr esam ar mieru strādāt kopīgi," teica M.Jaceviča.

 

Dežūras - pa divām nedēļām

Paredzams, ka Gulbenes un Balvu slimnīcu apvienība nodrošinās ārstu speciālistu - reanimatologa, ķirurga, ginekologa un terapeita - atrašanos uz vietas, slimnīcā, 24 stundas. Līdz šim abās slimnīcās speciālistu trūkuma dēļ ārsti naktīs bija mājās un nepieciešamības gadījumā tika izsaukti uz slimnīcu. Turpmāk būs iespējams ievērot Darba likumu un piešķirt ārstiem brīvdienas pēc 24 stundu dežūras.

 

Iecerēts, ka pusmēnesi ārstu speciālistu diennakts dežūras tiks nodrošinātas slimnīcā Balvos, nākamo pusmēnesi - Gulbenē. Uz abām slimnīcām būs viens kopīgs, piemēram, ķiruģijas nodaļas vadītājs. Tāpat arī citās nodaļās.

 

Slimnīcu apvienība sadarbosies ar citām slimnīcām. Piemēram, "Madonas slimnīcai" atvēlēs avārijās smagus kaulu lūzumus guvušos, jo šī ārstniecības iestāde specializējas tramatoloģijā un ortopēdijā. Uz "Madonas slimnīcu" pārcēlies strādāt arī "Gulbenes slimnīcas" vienīgais ārsts - tramatologs Andrejs Mednieks.

 

Gribēja 3 slimnīcu apvienību

Gulbenieši jaun krietnu laiku atpakaļ uzsāka sarunas ar balvēniešiem par kopīgas slimnīcu apvienības veidošanu, domājot par pastāvēšanu nākotnē un ņemot vērā, ka pacientu skaits samazinās. Maija beigās Balvu rajona padome šo ideju apstiprināja savā lēmumā. Gulbenes rajona padome jau pērn par to lēmusi un informējusi arī Veselības ministriju. Kļūdaini ministrijā šo divu slimnīcu apvienību māsterplānā bija fiksējuši zem nosaukuma "Gulbenes slimnīca". Balvēniešos radās pretestība. Taču vēlāk pārpratums tika noskaidrots.

 

Sākotnēji gulbeniešiem bijusi iecerēta sadarbība ar balvēniešiem un alūksniešiem kopīgas slimnīcu apvienības veidošanā. Taču vēlāk "Alūksnes slimnīcas" administrācija noraidījusi šādu ideju. Iespējams, "Alūksnes slimnīca" ciešāk sadarbosies tieši ar "Vidzemes slimnīcu" Valmierā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

TTT

Gulbenes vadībai vajadzēja tikai, lai Balvi piekristu apvienībai lai tiktu pie naudas, tagad viņi Balvu slimnīcu ir pasūtījuši un atstājot tikai aprūpi.

pirms 11 gadiem, 2009.08.20 12:08

Roze03

Balvu slimnīcai ir jāpaliek un jāturpina darbs.Dzemdību nodaļa un personāls ir vienkārši SUPER! bet Gulbenes dzemdību nodaļa un personāls nevar ar viņiem sacensties!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.17 14:17

no laukiem

protams, ka Balvos ārsti ir spēcīgāki un slimnīcu salīdzināt ar Gulbeni nevar, bet tā kārtējo reizi ir politika .Lai Balvenieši nepadodas! Ja nemaldos, Balvos vienīgajiem ir divas operāciju zāles un arī oprējošu ķirurgu pietiek, ko nevar teikt par Gulbeni. Un Balvu dzemdību nodaļa pazīstama visā Latvijā! Uz priekšu Balvi!

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 16:41

znahars

Piekritu gulbenietim. Un ari raksts rada to ka gulbenes slimnica visu grib gulbene. Kas tad ta par apvienibu?Un madona nenems preti par velti citus maksasiet naudinu bargu. Zel balvu slimnicas,skaista liela atremonteta.Ari arsti labi un jauki gan uznemsana gan kirurgi. Ari rentgena specialiste jauka.Ari [par Madonu un Aluksni varu teikt tikai to labako,bet par gulbeni atturesos, lai kads neapvainojas.nav jau maksla sagrabt visu savas rokas, bet maksla bus pec tam apkalpot sos slimniekus sava krutaja gulbenes slimnica.Vai tas nav bruza ekas vesturiski?

pirms 11 gadiem, 2009.07.29 11:41

Žēl, ka gulbenietis ir tādās domās pats par savas pilsētas iedzīvotājiem. Nejau visi ir zagļi. Tikai zaglis domā, ka visi, kas viņam ir apkārt, ir tādi pashi kā vinsh. Skumji. Tieshām skumji!:(

Nu to par spēcīgumu viņa saka katrā slimnīcā, arī par Gulbeni viņa teica to pashu. Jā, Balvos ir spēcīga slimnīca, bet ja jāizvēlas starp slimnīcas slēgshanu vai apvienības veidoshanu, tad saprātīgi cilvēki izvēlas glābt savu slimnīcu, nevis beigās palikt bez tās, kābūs ar "gudrajiem" alūksnieshiem.

pirms 11 gadiem, 2009.07.29 10:47

gulbenietis

zel balveniesu slimnicas ,jo Gulbenes slmnica izags visu Balveim domato budzetu

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 18:59

no malas

Aluksne ir Vidzeme un netaisas ar tiem kam nav neka slegt ligumus. Te jau var redzet ka alkatigie gulbeniesi juridisko adresi grib gulbene, tatad pec laika Balvos nebus neka.Un lai necensas iestastit ka sis jautajums ir ekonomiski izdevigs.Balvos ir daudz specigaka slimnica un ari arsti neka gulbene. Un pati specigaka slimnica ir Aluksne,gan arstu gan pareja joma. To atzina ari veselibas ministre.

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 17:19

Vietējās ziņas