Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Parakstīs līgumu ar SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” 3

Uz vienu gadu Gulbenes novada dome parakstīs deleģēšanas līgumu ar SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”. Par to deputāti nobalsoja 26.maijā kārtējā novada domes sēdē.

Pašvaldība uz šā līguma pamata uzdod nodrošināt Gulbenes novada iedzīvotājiem ambulatoro un stacionāro medicīnisko palīdzību SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” telpās Gulbenē un Balvos.  Neatliekamo palīdzību slimnīcu apvienība nodrošinās šādās pamatspecialitātēs: ķirurģijā, anestezioloģijā, reanimatoloģijā, iekšķīgajās slimībās. Diennakts plānveida stacionāro aprūpi nodrošinās aprūpes nodaļā. Sekundāro ambulatoro veselības aprūpi slimnīcu apvienība nodrošinās izmeklējumos, sniedzot fizikālās medicīnas pakalpojumus, speciālistu konsultācijas, dienas stacionāros pakalpojumus. Slimnīcu apvienība piedāvās arī veselības aprūpes mājas pakalpojumus.

Līgumā uzsvērts, ka deleģēšanas līgumā uzskaitītos ārstnieciskos pakalpojumus finansē valsts, kā arī ir paredzētas pacientu iemaksas, līdzmaksājumi. Slimnīcu apvienība savu funkciju veikšanai varēs saņemt arī papildu finansējumu no pašvaldībām, kuras ir SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” kapitāldaļu turētājas. Taču šis papildu finansējums, ja tāds būs, tiks piešķirts saimnieciskā gada ietvaros, to atsevišķi saskaņojot ar pašvaldību noteiktā kārtībā. Pašvaldība, noslēdzoties saimnieciskajam gadam, būs tiesīga pārbaudīt, kā tērēts tās piešķirtais finansējums. 

Deputāts Gunārs Ciglis pauda, ka līdztekus SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” novadā iedzīvotājiem veselības aprūpes pakalpojumus turpinās sniegt ģimenes ārsti, feldšerpunkti. Deputāts Normunds Audzišs gribēja zināt, kāpēc šāds deleģēšanas līgums vispār ir vajadzīgs.

“Šis deleģēšanas līgums dod iespēju pašvaldībai savam uzņēmumam palīdzēt. Kapitāldaļu turētāju sanāksmē vienojāmies, ka visas pašvaldības izskata šādu deleģējuma līgumu,” skaidroja novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis.

N.Audzišs bija izbrīnīts un vaicāja, vai agrāk Gulbenes novada dome nav varējusi finansiāli palīdzēt slimnīcu apvienībai.

“Tas bija sarežģīti,” sacīja novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis.

N.Audzišs gribēja zināt, kas notiks, ja novada dome slimnīcu apvienībā ieguldīs vienu miljonu eiro. Vai tādā gadījumā domes kapitāldaļas uzņēmumā proporcionāli palielināsies? A.Caunītis atbildēja, ka par kapitāldaļu palielināšanu uzņēmumā lemt var tikai visi kapitāldaļu turētāji. Turklāt šobrīd ir runa par iespējamo finansiālo atbalstu slimnīcu apvienībai tās funkciju veikšanai, nevis par izmaiņu ieviešanu pamatkapitālā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Iepirkumu komisija

pašvaldības ''deleģēšanas ''nauda , kas atvēlēta Gulbenes ''slimnīcai'' sadalīsies pa sekojošām kabatām:
35% pašam apinītim balss saišu ārstēšanai;
15% daudziņai , jo ir ļoti laba medicīnas speciāliste;
20% - principiālajam deputātam krauklim;
20% - v\anei ar zeitmani;
10% - pārējiem smagi sasirgušajiem deputātiem

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 13:11

Gatis

Kad organizēs speciālistu vizītes Gulbenē, kaut vai 2x mēnesī, lai nav jābraukā cilvēkiem uz Rīgu? Piemēram, endokrinologs, gastroenterologs utt.

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 13:15

Vietējās ziņas