Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Parakstu vākšana vēl turpinās

Trijās nedēļās par grozījumu Latvijas Satversmē ierosināšanu, kas paredz mācības tikai latviešu valodā, parakstījušies 31 116 vēlētāji, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotā informācija. Gulbenes novadā šajā laikā ir parakstījušies 496 pilsoņi.

Savukārt tautas nobalsošanas ierosināšanu par apturētajiem likumiem laikā no šā gada 18. līdz 31.maijam visā Latvijā atbalstījuši vairāk nekā 14 400 vēlētāji. Gulbenes novadā grozījumu likumā "Par valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam" nodošanu tautas nobalsošanai atbalstījuši 206 vēlētāji, grozījumu likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" nodošanu tautas nobalsošanai - 209 vēlētāji, bet tautas nobalsošanas ierosināšanu par grozījumiem likumā "Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam" - 207 vēlētāji.  

Parakstu vākšana likumprojekta „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" ierosināšanai ilgs līdz 9.jūnijam, bet parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem - līdz 16.jūnijam. Parakstu vākšanas vietu adreses un darba laikus vēlētāji var noskaidrot pašvaldībās, pa uzziņu tālruni 67049999 un Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā internetā.

 

Piedalīties parakstu vākšanā drīkst visi balsstiesīgie Latvijas pilsoņi no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos parakstu vākšanā, vēlētājam nepieciešama Latvijas pilsoņa pase, kurā izdarīs atzīmi par dalību parakstu vākšanā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas