Pārbauda bērnu tiesību ievērošanu

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas darbinieces Ineta Štokne un Līga Bērziņa, kuru pārziņā ir Gulbenes rajons, šogad saņēmušas 26 sūdzības par bērnu tiesību pārkāpumiem un veikušas 38 bērnu tiesību ievērošanas pārbaudes.

Visbiežāk informācija inspekcijā tiek saņemta no bērniem pašiem, jo viņi par savām problēmām pastāsta, zvanot uz bezmaksas informācijas tālruni 80006008.

 

"Bērns zvana un uzticas. Tur pretī ir profesionāļi, kas prot risināt sarunu ar bērnu, lai iegūtu maksimāli precīzu informāciju, lai bērnam varētu palīdzēt. Bērni jūtas nesaprasti dažādu iemeslu dēļ. Viņiem liekas, ka vieglāk ir piezvanīt uz uzticības tālruni. Tas darbojas kopš 2006.gada februāra, tātad - jau trešo gadu. Šis tālrunis sevi ir pilnībā attaisnojis, un bērniem tas joprojām ir nepieciešams," saka I.Štokne.

 

Analizējot zvanus uzticības tālrunim, bērniem sāpīgākās problēmas ir vienaudžu savstarpējās attiecības, kas bieži vien ir emocionāli traumējošas, psiholoģiski aizskarošas vai pat ietver savstarpēju fizisko vardarbību. Inspekcija, uzzinot šādu informāciju, lūdz to vispirms izvērtēt attiecīgās pašvaldības atbildīgajām institūcijām, lai iesaistītos problēmas risināšanā, ja tas nepieciešams. Tad, ja dažādu iemeslu dēļ paši netiek galā, iesaistās inspekcija.

 

"Kas attiecas uz bērnu savstarpējām attiecībām, pamatu pamats ir ģimene. Kāda ģimenē ir attieksme pret citiem cilvēkiem un to, vai cilvēks vispār tiek uzskatīts par vērtību," uzsver I.Štokne.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas