Pārbauda bioloģiskās saimniecības

Ir sākusies Gulbenes novada bioloģisko zemnieku saimniecību inspicēšana jeb pārbaude.

"Šādas pārbaudes šīm saimniecībām notiek katru gadu. Tajās iesaistās Pārtikas un veterinārā dienesta`, kā arī citi speciālisti. Pārbaudes ar katru gadu kļūst arvien stingrākas. Tajās kontrolē, vai bioloģiskās saimniecības īpašnieki nelieto ķīmiskos augu aizsardzības līdzekļus, vai lopi tiek izēdināti ar lopbarību, kas gatavota no bioloģiski audzētiem graudiem un tamlīdzīgi. Diemžēl pārbaudēs tiek atklāti arī pārkāpumi," stāsta SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra" Gulbene biroja augkopības speciāliste Ingrīda Šteinberga.  

Speciāliste atgādina, ka 1.jūnijs ir pēdējais termiņš, kad arī lauksaimniekiem Valsts ieņēmumu dienestā jāiesniedz mantiskā stāvokļa deklarācijas. 1.jūnijs ir arī pēdējais termiņš, kad Lauku atbalsta dienestā var iesniegt pieteikumu akcīzes dīzeļdegvielas saņemšanai.

 

"Savukārt līdz 30.jūnijam ir jāizņem akcizētā dīzeļdegviela, kas tika piešķirta iepriekšējai lauku darbu sezonai. Ja tas netiks izdarīts, piešķirtā un neizņemtā degviela ies zudumā, un cerēt varēs tikai uz jauno sezonu," brīdina I.Šteinberga. Neskaidrību gadījumos viņa aicina lauksaimniekus pēc padoma vērsties birojā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas