Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārbauda solārijus

Gulbenes novadā šogad ir veikta viena solārija pakalpojuma sniedzēja plānveida pārbaude, kurā pārkāpumi netika konstatēti. Par to informē Veselības inspekcijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vīksna.

Jāinformē par riskiem veselībai
D.Vīksna norāda, ka līdz šī gada beigām ir plānots veikt arī citu Gulbenes novada solāriju pakalpojumu sniedzēju kontroles. Šogad Veselības inspekcijā iedzīvotāju iesniegumi par neatbilstošu solāriju darbu Gulbenes novadā nav saņemti.


Rudens vairs nav aiz kalniem, un, tā kā pēc vasaras solārijos apmeklētāju skaits palielinās, D.Vīksna atgādina, ka pakalpojuma sniedzējs ir atbildīgs, lai patērētājs pirms pakalpojuma saņemšanas tiktu informēts par riskiem veselībai, kas saistīti ar ultravioletā starojuma ietekmi, un pakalpojuma saņemšanas nosacījumiem.

 

Jaunieši vecumā līdz 18 gadiem solāriju pakalpojumus drīkst saņemt, uzrādot ģimenes ārsta vai dermatologa izziņu, kurā norādīts, ka jaunieša veselības stāvoklis ir atbilstošs pakalpojuma saņemšanai (šāda izziņa ir derīga sešus mēnešus). Lai pārliecinātos par patērētāja vecumu, solārija personālam ir jāpieprasa, lai patērētājs uzrāda personu apliecinošu dokumentu vai autovadītāja apliecību.


Kur vērsties, ja ir sūdzības?

"Pēc apmeklētāja pieprasījuma pakalpojuma sniedzēja pienākums ir uzrādīt solārija iekārtas tehnisko dokumentāciju un lampu ražotāja izsniegto mērījumu rezultātus. Tāpat ne retāk kā reizi mēnesī jābūt veiktiem ierakstiem par ultravioleto iekārtu lampu maiņu, to nolietojuma pakāpi, kā arī jebkurām tehniskajām pārbaudēm. Šiem datiem pēc pieprasījuma jābūt pieejamiem patērētājiem," uzsver D.Vīksna.

 

Gulbenes novada iedzīvotāji iesniegumu par higiēnas un drošuma prasību neievērošanu solārijos var iesniegt rakstveidā vai klātienē Veselības inspekcijas apmeklētāju pieņemšanas punktā Gulbenē, Brīvības ielā 7a, tālrunis 64471256, kā arī Vidzemes kontroles nodaļā Valmierā, L.Paegles ielā 9, tālruņi 64281130, 64281752, e-pasts: vidzeme@vi.gov.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas