Pārbaudīs sirēnu 3

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests 22.novembrī pulksten 10.00 uz trim minūtēm visā Latvijā ieslēgs trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu to tehnisko gatavību un skaņas signāla dzirdamību atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem. Par to informē VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere.

 

Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un turpmāka rīcība nav nepieciešama. Viesnīcu administrācijai jāinformē ārvalstu klienti par gaidāmo pārbaudi, lai nerastos panika.  

"Ja iepriekš iedzīvotāji nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot sirēnas signālu, jāieslēdz radio vai televīzijas uztvērējs, kur pārraidīs informāciju par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un rīcību katastrofu un avāriju gadījumos. Trauksmes sirēnas brīdina iedzīvotājus par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem," norāda I.Vetere. 


Sirēnas uzstādītas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, gaisa mitruma un vēja stipruma).

Pievieno komentāru

Komentāri 3

v

Varēja labāk 21.decembrī 11:11. Jautrāk būtu.

pirms 8 gadiem, 2012.11.16 22:56

Vietējās ziņas