“Parex banka” aicina klientus neuztraukties

Pēc brīvdienās izskanējušās informācijas, ka valdība ir nolēmusi pārņemt kontrolē "Parex banku", lai stabilizētu tās finansiālo situāciju, cilvēki ir sākuši uztraukties par saviem finansiālajiem līdzekļiem, kas ir noguldīti šajā bankā.

Kāda gulbeniete laikrakstam pauda, ka, būdama neziņā par bankas un arī savu naudas līdzekļu, kas ir ieguldīti šajā bankā, turpmāko likteni, viņa ar internetbankas starpniecību ir veikusi naudas pārskaitīšanu uz citu banku. "Man ir bail, ka kādā dienā es vairs nevarēšu piekļūt savai naudai," noraizējusies teica sieviete.

 

Strādā, kā ierasts

"Dzirkstele" vēlējās noskaidrot, kāda situācija ir vērojama "Parex bankas" Gulbenes filiālē, taču pirmdien tur būtisks klientu pieplūdums nebija vērojams, arī pie bankomāta netika novērota pastiprināta cilvēku kustība.

 

"Parex bankas" Gulbenes filiāles vadītāja Indra Lāma laikrakstam skaidro, ka banka savu darbu veic, kā ierasts.

 

"Pie mums viss ir mierīgi. Strādājam, kā ierasts, nekas ārkārtējs nenotiek. Klientiem nav pamata uztraukties. Ja ir nepieciešamība, klienti savu naudu var izņemt no saviem kontiem gan tagad, gan varēs arī izdarīt to turpmāk," saka I.Lāma.

 

Arī citviet Latvijā "Parex bankas" filiālēs situācija būtiski neatšķiroties no parastajām dienām. Klientu skaits, kas nekavējoties vēlētos izņemt noguldījumus, nav palielinājies.

 

Tiesa, jāpiebilst, ka vakar pēc premjera Ivara Godmaņa uzdevuma valsts un pašvaldību uzņēmumiem un iestādēm ir aizliegts izņemt naudas līdzekļus no "Parex bankas". Pēc lēmuma pieņemšanas premjers informējis visus ministrus, kuru pārraudzībā ir valsts un pašvaldības iestādes, lai tie dod attiecīgus rīkojumus tālāk atbildīgajiem vadītājiem, ka līdzekļus nedrīkst pārvietot, atskaitot, protams, tekošo maksājumu veikšanu.

 

Sazinoties ar Gulbenes rajona padomes izpilddirektori Gunu Šviku, "Dzirkstele" noskaidroja, ka pēc viņas rīcībā esošās informācijas lielākajai daļai Gulbenes rajona pašvaldību kontu "Parex bankā" nav, arī satraukums no pašvaldību puses neesot manāms.

 

Iepludinās vairāk nekā 200 miljonus

"Parex bankas" finanšu nestabilitāti radīja noguldītāju panika, kuri dažu dienu laikā no bankas izņēma vairākus desmitus miljonus latu. Valdība nolēmusi pārņemt "Parex bankas" kontrolpaketi, pamatojot to ar izšķiršanos nepieļaut bankas bankrotu un nodrošināt finanšu sistēmas stabilitāti valstī.

 

AS "Parex bankas" akciju kontrolpaketi 51 procenta apmērā valdība nolēma pārņemt 8.novembrī. Ar šādu lūgumu pie valdības vērsušies bankas akcionāri. Valdības lēmuma rezultātā "Parex banka" kļūs par AS "Latvijas Hipotēku un zemes banka" meitassabiedrību.

 

Līdzšinējais "Parex bankas" valdes priekšsēdētājs V.Kargins tiks aizstāts ar valsts izvirzītu personu - pašreizējo AS "Latvijas Hipotēku un zemes banka" valdes priekšsēdētāju Inesi Feiferi.

 

Latvijas Banka "Parex bankā" iepludinās vairāk nekā 200 miljonus latu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas