Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārkāpēju - krietni vairāk

Pagājušajā gadā reģistrēti 136 ceļu satiksmes negadījumi, cietušas 32 personas, bojā gājuši 4. Salīdzinot ar 2014.gadu, negadījumu skaits ir pieaudzis, bojā gāja par 2 cilvēkiem vairāk, bet ir samazinājies cietušo personu skaits.

Pagājušā gada augusta nogalē traģiskā autoavārijā Rankas pagastā bojā gāja trīs cilvēki, savukārt  gada nogalē, 30.decembrī, puisis alkohola ietekmē bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām nobrauca no ceļa braucamās daļas, pēc negadījuma tika nogādāts slimnīcā, kur mira.

Satiksmes uzraudzības rotas vecākā inspektore Valda Gibala informē, ka satiksmes uzraudzības jomā pērn sastādīti 4276 administratīvo pārkāpumu protokoli. Protokolu skaits ir būtiski palielinājies, 2014.gadā sastādīti 3005 protokoli. Krietni palielinājies ir ātrumpārkāpēju skaits. 2015.gadā sodīti - par gandrīz 600 pārkāpējiem vairāk – 1743. Joprojām ļoti daudz protokolu tiek sastādīts par drošības jostu nelietošanu. 

Par gājēju pārkāpumiem arī sastādīts gandrīz uz pusi vairāk protokolu. V.Gibala piebilst, ka pārsvarā tie ir “tumšie” gājēji. Diemžēl palielinājies arī transportlīdzekļu vadītāju skaits, kuri pie stūres sēdušies alkohola ietekmē. 2015.gadā pie atbildības sauktas 98 personas. Toties velosipēdu un mopēdu vadītāju, kas aizturēti reibumā, pērn ir bijis mazāk – 64.  Par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām kriminālprocesa uzsākšanai nodotas 55 lietas, kas ir vairāk nekā uz pusi, salīdzinot ar 2014.gadu. Līdzīga situācija izveidojusies arī saistībā ar tiem autovadītājiem, kuriem ar tiesas spriedumu aizliegts vadīt transportlīdzekli, pamatojoties uz kriminālsodu, 2015.gadā - 18 lietas, 2014.gadā - 6.

“Kopumā pagājušais gads ir aizvadīts ar labiem darba rādītājiem, kuri daļēji ir pateicoties arī labai sadarbībai ar citiem dienestiem, piemēram, iecirkņa inspektori sniedz lielu ieguldījumu darbā ar “tumšajiem” gājējiem novada lauku teritorijās. Pērn notikuši vairāki reidi gan saistībā ar satiksmes uzraudzību, gan ar nelikumīgu akcīzes preču apriti. Sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju ir veikti pasākumi kravas transportlīdzekļu pārbaudēs, akcijas “Esi redzams” gaitā dalītas gaismu atstarojošās vestes gājējiem. Pagājušajā gadā izdalītas vairāk nekā 300 gaismu atstarojošās vestes, tomēr joprojām ir daudz “tumšo” gājēju. Esam nodrošinājuši satiksmes drošību, pavadīšanu, ielu slēgšanu vairāku masu pasākumu laikā Gulbenes pilsētā un novadā,” stāsta V.Gibala.

Viņa piebilst, ka pagājušā gada laikā Patruļpolicijas nodaļā ir notikusi kadru mainība - atsevišķi darbinieki ir pārgājuši strādāt uz citu dienestu, bija arī jaunpienācēji. “Šobrīd ir vakantas divas kārtībnieka vietas Patruļdienesta rotā, uz kurām var pieteikties Gulbenes iecirknī pie priekšnieka vai vērsties Vidzemes reģiona pārvaldē,” aicina vecākā inspektore.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas