Pārkāpumu skaits gandrīz dubultojies 8

Ceļu policisti pastiprinātu uzmanību pievērsīs gājējiem un velosipēdistiem
Lai arī kopumā situācija uz ceļiem uzlabojas un autovadītāji brauc daudz prātīgāk, joprojām ik dienu tiek fiksēts pietiekami daudz pārkāpumu.

Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Gunārs Pusts stāsta, ka pagājušajā gadā par dažādiem pārkāpumiem ir sodīts ļoti daudz vadītāju un arī gājēju.

 

"Salīdzinot ar 2009.gadu, kad tika sodīti 2087 ceļu satiksmes dalībnieki, pagājušajā gadā šis skaitlis ir gandrīz divas reizes palielinājies - ir sodīti 3778 satiksmes dalībnieki. 2009.gadā bija sodīti tikai 130 gājēji, bet pērn - 406 gājēji. Daudz protokolu ir noformēts arī par drošības jostu nelietošanu - 2009.gadā tie bija 137, pērn - 767 protokoli. Lai arī pagājušajā gadā reģistrēto avāriju ir nedaudz vairāk nekā iepriekšējā gadā, cietušo skaits ir samazinājies par desmit, bojāgājušais arī pērn ir tikai viens (vēl pirms gada - divi). Es domāju, ka mūsu aktivitātēm būs rezultāts, jo jostas pasargā cilvēkus. Gan jau cilvēki pieradīs un sapratīs, ka jostas ir jālieto," saka G.Pusts.

 

Citi autovadītāju raksturīgākie pārkāpumi ir atļautā ātruma pārsniegšana, par šādu pārkāpumu ir sastādīts vairāk nekā 1000 protokolu.

 

"Mēnesī vidēji tiek sodīti 350 līdz 400 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēji. Vienubrīd bija tendence palielināties to automašīnu skaitam, kam nav izieta tehniskā apskate, šobrīd, par laimi, šādu gadījumu vairs nav tik daudz. Diezgan daudz autovadītāju nerāda pagriezienus, kā arī neņem līdzi dokumentus," stāsta vecākais inspektors.

 

Daudz dzērumā aizturētu velosipēdistu

Pagājušajā gadā ir samazinājies dzērumā aizturēto transportlīdzekļu vadītāju skaits - 2009.gadā tie bija 111, turklāt tie gandrīz visi bija transportlīdzekļu vadītāji un tikai daži velosipēdisti, pērn aizturēti 156 vadītāji dzērumā un 93 no tiem bija velosipēdisti. "Pagājušajā gadā mēs diezgan daudz cīnījāmies ar velosipēdistiem, kas brauca dzērumā. Ceru, ka šogad viņu būs mazāk," saka G.Pusts.

 

Sodīs arī gājējus

Šogad ceļu policijas inspektori vēl lielāk uzmanību pievērsīs tam, kā satiksmes noteikumus ievēro gājēji.

 

"Tas, kas dotajā brīdī notiek pilsētā, mani ļoti neapmierina. Cilvēki iet pāri ielām, kur pagadās, iet starp mašīnām, neskatās, bet ielas ir ļoti slidenas. Rīkosim reidus un ļoti piestrādāsim pie tā, lai gājēji ievēro noteikumus, tas attiecas arī uz gados vecākiem cilvēkiem. Pārkāpējus sodīsim jau ar naudas sodiem, nevis tikai brīdināsim. Ja mēs tik drastiski mācām autovadītājus ievērot noteikumus, tātad noteikumus vajadzētu ievērot arī gājējiem. Viņiem to noteikumu salīdzinoši ir ļoti maz un katrs tos var izlasīt un iegaumēt. Kur, piemēram, nabaga šoferim ir palikt, ja gājējs pēkšņi iziet priekšā uz slidenas ielas nepareizā un neatļautā vietā?"

 

G.Pusts norāda, ka līdz ar pavasara iestāšanos pastiprināta uzmanība tiks pievērsta arī velosipēdistiem, kā arī velosipēdu aprīkojumam un tehniskajam stāvoklim.

 

"Pērn mēs esam sodījuši tikai 48 velosipēdistus (šajā skaitā neietilpst velosipēdisti, kas ir aizturēti par braukšanu dzērumā). Šogad viņiem tiks pievērsta pastiprināta uzmanība, jo viņi rada problēmas uz ceļiem."

Pievieno komentāru

Komentāri 8

malacis

Tam,kas zem nika x es iedodu virtuālu medaļu!!! Trāpīts desmitniekā!!!

pirms 9 gadiem, 2011.02.01 10:28

Gājēju pārejas jau nu šoferīšiem (lielai daļai ) neeksistē. Riebjas cilvēku bezatbildība.

pirms 9 gadiem, 2011.01.31 21:12

Shmiize

Otrdienas kļuvušas par policijas patruļdienām. Stāv pie 2.vidusskolas un vaktē siksas. :D Principā - viss pareizi, katram savs darbs jādara. CSN ir jāievēro un jāpilda. Tikai... kāpēc nereti nevis tiek sastādīts akts par pārkāpumu, bet padsmit lati ieripo policistu kungu kabatā???

pirms 9 gadiem, 2011.01.31 20:09

braucējs

Kad beidzot sapratīs, ka tādā mazā miestā, kā Gulbene luksafori vispār nav vajadzīgi. Es domāju, ka šodien visi, kas brauca pa Kalpaka ielu bija priecīgi, ka tie nedarbojās

pirms 9 gadiem, 2011.01.31 16:28

x

Saprotama ir ceļu policistu centība, tomēr nav saprotama slēpšanās aiz varenajām sniega kaudzēm un tad, pamanot gājēju, kas šķērsojis ielu pie sarkanās gaismas, izlēkt no siltas automašīnas un metrus trīsdesmit dzīties viņam pakaļ, lai norādītu, ka izdarīts pārkāpums. Nu tad esiet tik laipni un stāviet pie ielu krustojumiem, nevis slēpieties automašīnās. Protams, noķert gājēju, kas uzdrošinājies pāriet ielu pie sarkanās luksofora gaismas ir daudz vieglāk, kā arī tas ir ienesīgāks naudas avots, nekā patrulēšana Gulbenes ielās tad, kad beidzas diskotēkas un tās apmeklētāji ālējas pilsētas centrā. Īpaši tad, kad sākas siltais laiks, kautiņi, visa demolēšana, vājprātīga aurošana, pudeļu sišana ir regulāra parādība pilsētas centrā. Kur tad ir policijas darbinieki? Kā liels balts kuģis jau pa retam izbrauc policijas busiņš, bet, to pamanot, naktsmiera traucētāji "izšķīst" uz visām pusēm, lai pēc tam atkal turpinātu iesāktās izklaides. Es domāju, ka daudz apdraudētāki dažubrīd jūtas gājēji, kad autovadītājs "neatšķir" sarkano no zaļās gaismas. Gulbenē visbiežāk daltonisms novērojams autovadītājām sievietēm. Vēl viens ieteikums, cienījamie policijas darbinieki, cīnieties vairāk ar tiem autovadītājiem, kuri katru nakti rīko rallijus pilsētas ielās, nevis ar gājēju, kas uzdrošinājies šķērsot ielu pie sarkanās luksofora gaismas tikai tāpēc, ka nevienā ielā tuvumā nav nevienas automašīnas. Vai tiešām jāgaida, kad auto atbrauks no Beļavas, Litenes vai Tirzas?

Arī tiem, kas uzskata, ka luksofori bija vajadzīgi, ieteicams pasekot, cik vienā vai otrā ielu krustojumā luksoforā ilgi deg zaļā gaisma, kas domāta gājējiem. Dažviet tā ir tik īsa, ka pat nav iespējams pāriet pāri ielai. Piedodiet, bet ir smieklīgi, ka brīvdienās - visas ielas tukšas, tikai pie krustojuma stāv vientuļš gājējs un gaida, kad iedegsies zaļā gaisma. Tik daudzus gadus esam pratuši pāriet ielu, bet tagad vairs neprotam.

pirms 9 gadiem, 2011.01.31 16:13

hmm

vispār jau velosipēda vadītājiem atļauts braukt pa ietvi NETRAUCĒJOT gājējus.. līdz ar to nevienam gājējam nav jādod ceļš velosipēdistam

pirms 9 gadiem, 2011.01.31 15:21

gājejs

Paskaidroiet lūdzu Pusta kungs vai velo braucēji ta ka līdz šim brauks pa ietvēm un
brauks virsu gājeiem kā līdz šim .Un vispāri ko paredz satiksmes noteikumi ,jo mēs
veci cilvēki to nezinam, kur mums palikt kad brauc virsu.

pirms 9 gadiem, 2011.01.31 15:08

Vietējās ziņas