Pārkāpumu uzskaites punktu sistēma vadītājiem kļūs stingrāka 1

Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem, saņemot noteiktu pārkāpumu uzskaites punktu skaitu, turpmāk būs obligāti jāapmeklē mācību kursi un jānokārto teorētiskais un praktiskais eksāmens ceļu satiksmes drošībā.

Šādus grozījumus paredz šā gada 27.janvārī valdībā atbalstītais Ministru kabineta noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2004. gada 21. jūnija noteikumos Nr.551 „Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumi"".


Grozījumi noteikumos paredz, ka pārkāpumu uzskaites punktus reģistrēs arī mopēdu vadītājiem.

 

"Turpmāk transportlīdzekļa vadītājiem, saņemot astoņus pārkāpumu uzskaites punktus, būs obligāti jāapmeklē apmācības kursi ceļu satiksmes drošības jautājumos un jāapgūst apmācība drošā transportlīdzekļa vadīšanā. Savukārt, sakrājot 12 pārkāpumu uzskaites punktus, papildus teorētiskajam eksāmenam būs jāveic spēkrata vadīšanas iemaņu pārbaude," skaidro Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Maļuha.

 

S.Maļuha norāda, ka par ietekmēšanas līdzekļu (piemēram, atkārtota ceļu satiksmes noteikumu apmācība vai eksāmens) izpildi noteiktā laikā un kārtībā tiks dzēsti divi pārkāpumu uzskaites punkti, bet neizpildes gadījumā vadītājam papildus tiks reģistrēti divi.

 

"Transportlīdzekļu vadītājiem ar mazāku par diviem gadiem braukšanas pieredzi maksimālais pārkāpumu uzskaites punktu skaits, kas pieļaujams, lai varētu piedalīties satiksmē, ir 9, ar divu un vairāk gadu pieredzi - 15 punkti," informē sabiedrisko attiecību speciāliste.

Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējs par pienākumu nokārtot noteiktus autovadītāja eksāmenus tiks informēts ar rakstiska paziņojuma starpniecību, kas tiks nosūtīts uz viņa deklarēto dzīvesvietu.

 

Noteikumos precizēta arī kārtība, kādā veic transportlīdzekļa vadīšanas iemaņu pārbaudi.

 

Pārkāpumu uzskaites punktu sistēma Latvijā darbojas kopš 2004. gada 1.jūlija. Tās mērķis ir veicināt transportlīdzekļu drošu vadīšanu, ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu un mazināt cilvēku dzīvības, veselības un mantas apdraudējumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nina

ja vis loti skaidris par punktiem , bet kad bus GULBENE SAKARTOTI CELI ,? nevar normali PABRAUKT Ar Auto visur ir nenormalas Bedres kurs atbildes par CELA stavokli ?

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 09:21

Vietējās ziņas